Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefiny i Emila Mików
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Publikacja sprawozdania finansowego za 2018 rok

Kategoria:

Zgodnie z § 34 ust. 10 Rozporządzenia Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 13 września 2017 r. w sprawie rachunkowości oraz planów kont dla budżetu państwa, budżetów jednostek samorządu terytorialnego, jednostek budżetowych, samorządowych zakładów budżetowych, państwowych funduszy celowych oraz państwowych jednostek budżetowych mających siedzibę poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej, sprawozdanie finansowe Szkoły Podstawowej nr 2 im. Józefiny i Emila Mików w Lipnicy Wielkiej sporządzone na dzień 2018-12-31, zostały opublikowany w Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Lipnica Wielka:

https://bip.malopolska.pl/glipnicawielka,m,322801,szkola-podstawowa-nr-2-w-lipnicy-wielkiej.html

Wielkanoc

Kategoria:

wielkanoc9 kwietnia 2019 roku uczniowie z klasy I przedstawili przygotowany pod kierunkiem pani Bogumiły Machajda program z okazji Świąt Wielkanocnych.

Czytaj więcej...

Planetarium

Kategoria:

Planetarium226 marca nasi uczniowie mieli okazję zobaczyć z bliska galaktykę dzięki uczestnictwie w warsztatach w przewoźnemu planetarium zainstalowanemu na hali sportowej.

Czytaj więcej...

Kino w szkole

Kategoria:

stopa126 lutego uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w seansie filmowym. Klasy O-III oglądały bajkę pt. „Mała Stopa”, a uczniowie klas IV-VIII wzruszający film pt.: „Cudowny chłopak”.

Czytaj więcej...

Dzień Otwarty w zerówkach

Kategoria:

DzOwPrzedszkolu3

W dniu 22 lutego 2019 roku odbył się „Dzień Otwarty” w oddziale przedszkolnym Szkoły Podstawowej nr 2 im. J. i E. Mików w Lipnicy Wielkiej. Celem tego spotkania było ułatwienie dzieciom, które jeszcze nie uczęszczają do naszej szkoły, procesu adaptacji w nowym miejscu.

Czytaj więcej...

Dobrze Cię widzieć

Kategoria:

k_odblaskowe4Nasza Szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej kampanii społecznej „Dobrze Cię widzieć” realizowanej w ramach projektu „Bezpieczna droga” – której celem jest poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności dzieci i młodzieży. Wszyscy uczniowie naszej szkoły z klas I – VIII otrzymali kamizelki odblaskowe, a wychowawcy przeprowadzili lekcje wychowawcze nt. bezpieczeństwa na drodze.

Czytaj więcej...

Akcje charytatywne

Kategoria:

serceNa terenie naszej szkoły z inicjatywy różnych osób i instytucji w I okresie roku szkolnego 2018/2019 prowadzone były różnorodne akcje charytatywne. Chętnie wspomagaliśmy wszystkich, którzy tej pomocy potrzebowali.

Czytaj więcej...

Spotkanie z policjantem

Kategoria:

policjant7W ramach działań profilaktycznych związanych z bezpieczeństwem dzieci 10 stycznia 2019r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszem policji, pracującym na co dzień w Komisariacie Policji w Jabłonce, panem Pawłem Śmiechem.

Czytaj więcej...

Srebrny Smrek

Kategoria:

smrekGratulacje dla Gabrysi Pakos za zdobycie Srebrnego Smreka w 43 Wojewódzkim Przeglądzie Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im. Andrzeja – Skupnia Florka w Białym Dunajcu.

Orawski Przegląd Kolędniczy

Kategoria:

betlejemcyGratulujemy grupie kolędniczej Betlejemcy z zespołu Orawskie Dzieci zajęcia I miejsca w Orawskim Przeglądzie Kolędniczym oraz zakwalifikowania się do ogólnopolskiego konkursu Pastuszkowe Kolędowanie.

Ratujmy święta

Kategoria:

wigilia8Dzień 21 grudnia 2018r. zapisał się w pamięci naszej społeczności szkolnej jako czas przepełniony atmosferą Świąt Bożego Narodzenia. Każda klasa wraz z wychowawcą najpierw przeżywała wigilię klasową, a o godzinie 12.00 klasa III pod kierunkiem wychowawczyni pani Krystyny Kuligi na deskach sceny Domu Ludowego zaprezentowała inscenizację pt. „Ratujmy święta”, która z lekką nutą humoru odzwierciedlała przygotowania świąteczne w wielu dzisiejszych rodzinach.

Czytaj więcej...

Mikołajki

Kategoria:

mikolajki2Wizyta świętego Mikołaja, w naszej szkole, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Szczególnie do tego dnia przygotowują się najmłodsze dzieci, które nie mogą doczekać się spotkania z tym Świętym.

Czytaj więcej...

100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę

Kategoria:

ON3W naszej szkole hucznie świętowaliśmy 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Zadbaliśmy o patriotyczny wystrój naszej szkoły. Korytarze w barwach biało-czerwonych, gazetki dokładnie tłumaczące wagę tych wydarzeń oraz wyeksponowane postacie, które przyczyniły się do tego „żeby Polska, była Polską”. 27 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji "BohaterON",  8 listopada 2018 r. odbyła się uroczysta akademia, 9 listopada braliśmy udział w akcji „Rekord dla Niepodległej”, 15 listopada braliśmy czynny udział w recytacji wierszy patriotycznych w zabytkowym kościele pod wezwaniem Jana Chrzciciela w Orawce, 21 listopada uczniowie pierwszej klasy otrzymali zeszyty z wizerunkiem Józefa Piłsudskiego oraz ołówki w ramach akcji Instytutu Pamięci Narodowej "Mój pierwszy zeszyt" z okazji Rocznicy Odzyskania Niepodległości, 5 i 7 grudnia braliśmy czynny udział w żywej lekcji historii, zaś 14 grudnia został zorganizowany przegląd pieśni i wierszy patriotycznych w naszej szkole. 17 grudnia nasi uczniowie wzięli udział w uroczystej gali finałowej konkursu literacko-plastycznego "Wolna i niepodległa. Moja opowieść o Ojczyźnie", w którym uczennice z klasy V zajęły I miejsce. W klasach przeprowadzono wiele konkursów, wykonywano prace plastyczne o tematyce patriotycznej. Klasy 0 utworzyły żywą flagę biało- czerwoną na orliku, która została sfotografowana dromem, zaprosiły do swoich przedsięwzięć przedszkolaków z sąsiadujących przedszkoli : Publicznego z Lipnicy Wielkiej oraz "Bajkowa kraina" , którym zaprezentowano przedstawienie kukiełkowe tłumaczące te ważne wydarzenia historyczne.

Czytaj więcej...

Pasowanie na ucznia

Kategoria:

pasowanie3„Ślubuję być dobrym Polakiem. Kochać moją Ojczyznę.

Być dobrym kolegą. Pragnę dbać o dobre imię swojej szkoły i klasy.

Będę starał się swą nauką i dobrym zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom”.

 Tymi słowami uczniowie klasy I złożyli uroczyste Ślubowanie 23 października 2018 roku.

Czytaj więcej...

Pamiętamy....

Kategoria:

Pamiętamy.... Uczniowie klasy drugiej i trzeciej złożyli wiązanki i zapalili znicze na grobach nieznanych żołnierzy na cmentarzu parafialnym. Uczniowie klasy szóstej zapalili znicze na grobie 9 żołnierzy znajdującym się na skraju lasu.

Czytaj więcej...