Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefiny i Emila Mików
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Spotkanie autorskie z Ewą Stadtmüller

Kategoria:

autorka10Dnia 25 lutego uczniowie klas 0-III udali się do Domu Ludowego na spotkanie z panią Ewą Stadtmüller – znaną polską pisarką książek dla dzieci, która odpowiedziała na zaproszenie Wójta Gminy Mateusza Lichosyta. Pisarka przeprowadziła warsztaty pod tytułem: Śladami Jana Pawła II oraz Kto się bawi w teatr.

Czytaj więcej...

Żywa lekcja historii - Słowianie

Kategoria:

historia424 lutego uczniowie klas I-VIII wzięli udział w żywej lekcji historii, którą przeprowadzili aktorzy z agencji widowisk „Arkona”. Młodsi uczestnicy mieli okazję poznać, a starsi utrwalić najważniejsze fakty dotyczące pierwszych Piastów.

Czytaj więcej...

Walentynki

Kategoria:

walentynki4W naszej szkole z okazji walentynek Samorząd Uczniowski zaraz po feriach przygotował skrzynkę walentynkową. Chętni mogli wrzucać tam listy do swoich sympatii lub przyjaciół. W dniu Świętego Walentego na 4 lekcji szkolni listonosze dostarczyli adresatom korespondencję.

Czytaj więcej...

Nasi sportowcy

Kategoria:

pilka_gminnystrzelecW pierwszym półroczu roku szkolnego 2019/2020 nasi uczniowie wyróżniali się dużą aktywnościa sportową. Pod kierunkiem pana Andrzeja Buronia- nauczyciela wychowania fizycznego sięgali po wysokie trofea w różnych dyscyplinach sportowych.

Czytaj więcej...

Babciu, Dziadku, Kocham Was!

Kategoria:

IMG_5242Babcie i Dziadkowie zajmują szczególne miejsce w serduszku małego dziecka, i są bardzo ważnymi osobami w jego życiu. Dlatego też istnieją dwa najpiękniejsze dni w roku, w których to te wspaniałe osoby obdarzone są szczególnymi dowodami miłości.

Czytaj więcej...

Spotkanie z niewidomymi

Kategoria:

niewidomi17Współcześnie bardzo dużo mówi się o niepełnosprawnościach. Ludzie deklarują, że są otwarci, tolerancyjni i świadomi, jednak w bezpośredniej konfrontacji z osobą niepełnosprawną często nie wiedzą jak się zachować. Ten problem dostrzegła niewidoma od 5 lat pani Barbara Sowińska i postanowiła stawić temu czoła realizując projekt pod tytułem „Niewidomi, niepełnosprawni nie gryzą”.

Czytaj więcej...

Wizyta duszpasterska

Kategoria:

koleda9Czas po Świętach Bożego Narodzenia w naszej polskiej tradycji to czas spotkań rodzin z duszpasterzem tzw. kolęda. Ponieważ w szkole spędzamy sporo czasu możemy śmiało stwierdzić, że szkoła to wielka rodzina. Dlatego też 10 stycznia 2020r. przyjęliśmy w naszej społeczności szkolnej Ks. Wikariusza Damiana Obrała, który przybył do nas z wizytą duszpasterską.

Czytaj więcej...

Kolędnicy Misyjni

Kategoria:

kolednicyKolędnicy Misyjni corocznie włączają się w przedsięwzięcie Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci (PDMD), spiesząc z materialną i duchową pomocą swym rówieśnikom w krajach misyjnych, w tym roku małym mieszkańcom Amazonii.

Czytaj więcej...

„Cicha noc, święta noc...”

Kategoria:

jasalka220 grudnia 2019 roku był wyjątkowo świątecznym dniem w naszej szkole. Najpierw odwiedziliśmy żywą szopkę przy kościele, później dzieliliśmy się opłatkiem, śpiewaliśmy kolędy i ucztowaliśmy przy klasowych wigilijnych stołach, a na koniec podziwialiśmy jasełka w wykonaniu klasy III .

Czytaj więcej...

Szkolne Przygody Gangu Słodziaków...

Kategoria:

slodziaki1Czytanie pełni niezwykle ważną rolę w rozwoju dziecka – pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację. Sieć sklepów Biedronka, świadoma wagi tego tematu, aktywnie wspiera inicjatywy na rzecz czytelnictwa wśród najmłodszych i ich rodziców.

Czytaj więcej...

Spotkanie z Mikołajem

Kategoria:

mikolajki5Tradycyjnie, jak co roku 6 grudnia, odbyły się w naszej szkole mikołajki. Od samego rana z każdej strony kręciły się po korytarzach i w klasach dzieci ubrane na czerwono, w pięknych mikołajkowych czapkach. Wszyscy z niecierpliwością czekali na przybycie Św. Mikołaja.

Czytaj więcej...

Andrzejki

Kategoria:

andrzejki1W dniu 27.11.2019 r. w naszej szkole zapanowała magiczna atmosfera. Na korytarzu pojawiły się księżniczki, czarownice, rycerze oraz inne postacie bajkowe. Był to znak, że czas zacząć zabawę andrzejkową.

Czytaj więcej...

Piramida zdrowia

Kategoria:

dietetyk3W dniu 20.11.2019 r. uczniowie naszej szkoły zapoznali się  z zasadami zdrowego sposobu życia. Prezentacje na ten temat przedstawiła nam pani dietetyk zaproszona przez panią pedagog.

Czytaj więcej...

„Orawski Zbyrcok”

Kategoria:

zbyrcok320 – 21 listopada 2019 r. w IV Przeglądzie Kapel, Instrumentalistów i Śpiewaków Ludowych „Orawski Zbyrcok” brały udział dwie grupy śpiewacze z zespołu „Orawskie Dzieci”. Startowały w kategorii młodzieżowej zajmując II miejsce i w dorosłej zajmując III miejsce.

Czytaj więcej...

Szkoła do Hymnu

Kategoria:

hymnW piątek, 8 listopada 2019 r. o symbolicznej godzinie 11:11 cała społeczność szkolna odśpiewała cztery zwrotki hymnu narodowego, włączając się w ten sposób w ogólnopolską akcję niepodległościową.

Czytaj więcej...

Szkoła Pamięta

Kategoria:

grobyUczniowie naszej szkoły włączyli się w akcję „Szkoła Pamięta” pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, poprzez odwiedzenie grobów bohaterów narodowych na parafialnym cmentarzu. Uczniowie pamiętali o pierwszych obrońcach polskich granic, poległych na Orawie w 1939 r.

Czytaj więcej...

Święto Patronów

Kategoria:

DzPatronów127 listopada 2019r., w rocznicę śmierci naszego Patrona, Emila Miki obchodziliśmy w naszej szkole Święto Patronów. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. w kościele parafialnym Św. Łukasza Ewangelisty, pod przewodnictwem księdza Proboszcza Jerzego Bargiela. Ofiara Mszy Św. sprawowana była w intencji całej społeczności szkolnej. Po Eucharystii w uroczystym pochodzie ze sztandarem na czele, udaliśmy się do Domu Ludowego na dalszą część uroczystości.

Czytaj więcej...

Pasowanie na ucznia

Kategoria:

pasowanie9W dniu 24 października 2019 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. Część artystyczną przygotowali pierwszoklasiści pod kierunkiem wychowawczyni – Krystyny Kuligi.

Czytaj więcej...

Dzień Edukacji Narodowej

Kategoria:

DN3Szczególny to dzień - Święto polskiej Szkoły i Nauczycieli. W tym dniu uczniowie mają okazję złożyć wszystkim Nauczycielom podziękowanie za przekazaną wiedzę i za trud włożony w kształtowanie serc i umysłów.

Czytaj więcej...

Sen o Helladzie

Kategoria:

mitologia410 września 2019 roku po raz kolejny gościliśmy w naszej szkole dwóch aktorów krakowskiego teatru, Wojciecha Habelę i Jacka Lecznara. Tym razem przedstawienie nosiło tytuł Sen o Helladzie.

Czytaj więcej...