Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefiny i Emila Mików
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Pasowanie na ucznia

Kategoria:

pasowanie9W dniu 24 października 2019 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. Część artystyczną przygotowali pierwszoklasiści pod kierunkiem wychowawczyni – Krystyny Kuligi.

Czytaj więcej...

Dzień Edukacji Narodowej

Kategoria:

DN3Szczególny to dzień - Święto polskiej Szkoły i Nauczycieli. W tym dniu uczniowie mają okazję złożyć wszystkim Nauczycielom podziękowanie za przekazaną wiedzę i za trud włożony w kształtowanie serc i umysłów.

Czytaj więcej...

Sen o Helladzie

Kategoria:

mitologia410 września 2019 roku po raz kolejny gościliśmy w naszej szkole dwóch aktorów krakowskiego teatru, Wojciecha Habelę i Jacka Lecznara. Tym razem przedstawienie nosiło tytuł Sen o Helladzie.

Czytaj więcej...

Zakonczenie roku szkolnego 2018/2019

Kategoria:

z_rokuWe wtorek 18 czerwca 2019r. o godzinie 16.00 cała społeczność naszej szkoły zgromadziła się na górnym korytarzu by uroczyście pożegnać klasę VIII oraz podsumować rok szkolny 2018/2019 i otrzymać zasłużone nagrody za ciężką pracę.

Czytaj więcej...

Pożegnanie Gimnazjum im. Piotra Borowego

Kategoria:

gimnazjum10W dniu 11 czerwca 2019 r. odbyła się uroczystość pożegnania ostatnich absolwentów - rocznik 2003, Gimnazjum im. Piotra Borowego w Lipnicy Wielkiej oraz pożegnania sztandaru i Patrona szkoły. Było to niezwykłe wydarzenie, ostatni taki dzień w 20 – letniej historii lipnickiej szkoły. Swoją obecnością zaszczycili nas proboszcz parafii, władze samorządowe, dyrektorzy lipnickich szkół, nauczyciele, rodzice i uczniowie.

Czytaj więcej...

Scena Małego Aktora

Kategoria:

przeglad2W dniu 5 czerwca 2019 roku w sali Domu Ludowego odbył się VI Gminny Przegląd Teatralny dla Zerówek i Przedszkoli "Scena Małego Aktora". Tegorocznym tematem przewodnim była dowolna tematyka z elementami języka angielskiego. 

Czytaj więcej...

„Poznajmy się i uczmy się nawzajem”

Kategoria:

indeksW dniach 06 – 07 czerwca 2019 r. miało miejsce pierwsze spotkanie realizowane w ramach współpracy transgranicznej szkół z projektu Interreg Polska - Słowacja – „Poznajmy się i uczmy się nawzajem”. Wtedy to grupa młodzieży z klasy 6 i 7 Szkoły Podstawowej nr 2 im. Józefiny i Emila Mików wyjechała wraz z uczniami tutejszego liceum ogólnokształcącego i technikum oraz grupą uczniów z liceum z Jabłonki do Námestova.
Drugie spotkanie odbyło się w dniach 10-13 czerwca 2019 r. również na terenach Słowacji. Tym razem brali w nim udział uczniowie klasy 6 pod opieką pani Barbary Omylak, a także młodzież z liceum i technikum z Lipnicy Wielkiej i Jabłonki. Tematem przewodnim było poznanie
społeczno-kulturowej przeszłości człowieka na terenach Słowacji – kultura, sztuka, historia, archeologia. W ciągu czterech dni mieliśmy okazję poznać wspaniałych ludzi, współpracować z nimi oraz zobaczyć niesamowite miejsca. I tak pokrótce...

Czytaj więcej...

Młodzi reżyserzy w Námestowie

Kategoria:

20190606_104807W dniach 06 – 07 czerwca 2019 r. 13-osobowa grupa młodzieży z klasy 6 i 7 Szkoły Podstawowej nr 2 im. Józefiny i Emila Mików wyjechała do Námestova pod opieką pani Beaty Masteli na projekt Interreg Polska - Słowacja – „Poznajmy się i uczmy się nawzajem”.

Czytaj więcej...

Narkotyki ? Zastanów się czy warto !

Kategoria:

SGUświadamianie młodzieży na temat zagrożeń związanych z zażywaniem narkotyków oraz innych substancji psychoaktywnych to misja, którą stara się realizować również Karpacki Oddział Straży Granicznej. 23 maja funkcjonariusz z Placówki Straży Granicznej w Zakopanem mł. chor. SG Zbigniew Krzysztofek, spotkał się z młodzieżą klas VI-VIII oraz oddziałów gimnazjalnych w naszej szkole by porozmawiać o tym ważnym problemie.

Czytaj więcej...

Warsztaty czytelnicze

Kategoria:

w_czytelniczeW ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek 16 maja 2019 r. w Domu Ludowym, w Lipnicy Wielkiej odbyły się warsztaty z pisarką i dziennikarką Moniką Sawicką – Kacprzak. Uczestnikami warsztatów byli uczniowie klas I, II oraz III wszystkich szkół podstawowych z terenu gminy Lipnica Wielka. Szanownego Gościa w osobie Pani Moniki, w serdecznych słowach powitał Wójt Gminy Lipnica Wielka Mateusz Lichosyt.

Czytaj więcej...

Tydzień Bibliotek

Kategoria:

biblioteka7Od 8 maja do 15 maja obchodzony jest Tydzień Bibliotek. To ogólnopolska akcja promowania czytelnictwa, bibliotek i bibliotekarzy, organizowana od roku 2004 przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Z tej okazji 14 maja uczniowie klasy II przygotowali pod kierunkiem pani Jadwigi Oskwarek i pani Barbary Omylak przedstawienie pt.: „Zaczarowanym pociągiem w świat bajki”.

Czytaj więcej...

NO PROMIL NO PROBLEM

Kategoria:

no_promilW dniu dzisiejszym uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kampanii „NO PROMIL NO PROBLEM”. Warsztaty dla uczniów prowadziła Pani asp. Dorota Kowalczyk z Wydziału Ruchu Drogowego nowotarskiej komendy policji.

Czytaj więcej...

Publikacja sprawozdania finansowego za 2018 rok

Kategoria:

Zgodnie z § 34 ust. 10 Rozporządzenia Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 13 września 2017 r. w sprawie rachunkowości oraz planów kont dla budżetu państwa, budżetów jednostek samorządu terytorialnego, jednostek budżetowych, samorządowych zakładów budżetowych, państwowych funduszy celowych oraz państwowych jednostek budżetowych mających siedzibę poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej, sprawozdanie finansowe Szkoły Podstawowej nr 2 im. Józefiny i Emila Mików w Lipnicy Wielkiej sporządzone na dzień 2018-12-31, zostały opublikowany w Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Lipnica Wielka:

https://bip.malopolska.pl/glipnicawielka,m,322801,szkola-podstawowa-nr-2-w-lipnicy-wielkiej.html

228. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Kategoria:

3maj430 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy 228 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-Maja. Apel z tej okazji jest wpisany w coroczny kalendarz uroczystości naszej Szkoły, dlatego też jest wspaniałą możliwością, by uzmysłowić wszystkim, jak ważną rolę i znaczenie mają słowa: Ojczyzna i Patriotyzm.

Czytaj więcej...

Wielkanoc

Kategoria:

wielkanoc9 kwietnia 2019 roku uczniowie z klasy I przedstawili przygotowany pod kierunkiem pani Bogumiły Machajda program z okazji Świąt Wielkanocnych.

Czytaj więcej...

Rekolekcje

Kategoria:

rekolekcje3W dniach od 03.04 - 05.04 tak jak co roku wspólnie przeżywaliśmy szkolne rekolekcje wielkopostne. Ćwiczeniom duchowym przewodził ks. Sebastian Kozyra- wikariusz z parafii pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Suchej Beskidzkiej.

Czytaj więcej...

Planetarium

Kategoria:

Planetarium2Nie ma wątpliwości, że najlepszym sposobem na naukę, jest jej doświadczanie w sposób bezpośredni. Mieliśmy okazję tego doświadczyć w Szkole Podstawowej nr 2 w Lipnicy Wielkiej. W dniach 25-26 marca 2019 roku na hali sportowej rozłożona została ogromna kopuła, obok której przedstawiono niewielką „kosmiczną galerię”. Tym razem to nie uczniowie musieli wyjechać, by zobaczyć coś wyjątkowego, bowiem to właśnie „Planetarium” przyjechało do nas.

Czytaj więcej...

Obchody Dnia Języków Obcych

Kategoria:

DJO10„Z językami, wszędzie jesteś w domu” tak pisał Edward de Waal i takie przesłanie towarzyszyło uczniom Szkoły Podstawowej nr 2 im. Józefiny i Emila Mików w Lipnicy Wielkiej podczas tegorocznych obchodów Dnia Języków Obcych, które odbyły się 20 marca 2019 r. Tego dnia z radością powitaliśmy również Pierwszy Dzień Wiosny.

Czytaj więcej...

Kino w szkole

Kategoria:

stopa126 lutego uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w seansie filmowym. Klasy O-III oglądały bajkę pt. „Mała Stopa”, a uczniowie klas IV-VIII wzruszający film pt.: „Cudowny chłopak”.

Czytaj więcej...

Dzień Otwarty w zerówkach

Kategoria:

DzOwPrzedszkolu3

W dniu 22 lutego 2019 roku odbył się „Dzień Otwarty” w oddziale przedszkolnym Szkoły Podstawowej nr 2 im. J. i E. Mików w Lipnicy Wielkiej. Celem tego spotkania było ułatwienie dzieciom, które jeszcze nie uczęszczają do naszej szkoły, procesu adaptacji w nowym miejscu.

Czytaj więcej...

Dobrze Cię widzieć

Kategoria:

k_odblaskowe4Nasza Szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej kampanii społecznej „Dobrze Cię widzieć” realizowanej w ramach projektu „Bezpieczna droga” – której celem jest poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności dzieci i młodzieży. Wszyscy uczniowie naszej szkoły z klas I – VIII otrzymali kamizelki odblaskowe, a wychowawcy przeprowadzili lekcje wychowawcze nt. bezpieczeństwa na drodze.

Czytaj więcej...

Akcje charytatywne

Kategoria:

serceNa terenie naszej szkoły z inicjatywy różnych osób i instytucji w I okresie roku szkolnego 2018/2019 prowadzone były różnorodne akcje charytatywne. Chętnie wspomagaliśmy wszystkich, którzy tej pomocy potrzebowali.

Czytaj więcej...

Spotkanie z policjantem

Kategoria:

policjant7W ramach działań profilaktycznych związanych z bezpieczeństwem dzieci 10 stycznia 2019r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszem policji, pracującym na co dzień w Komisariacie Policji w Jabłonce, panem Pawłem Śmiechem.

Czytaj więcej...

Srebrny Smrek

Kategoria:

smrekGratulacje dla Gabrysi Pakos za zdobycie Srebrnego Smreka w 43 Wojewódzkim Przeglądzie Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im. Andrzeja – Skupnia Florka w Białym Dunajcu.

Orawski Przegląd Kolędniczy

Kategoria:

betlejemcyGratulujemy grupie kolędniczej Betlejemcy z zespołu Orawskie Dzieci zajęcia I miejsca w Orawskim Przeglądzie Kolędniczym oraz zakwalifikowania się do ogólnopolskiego konkursu Pastuszkowe Kolędowanie.

Ratujmy święta

Kategoria:

wigilia8Dzień 21 grudnia 2018r. zapisał się w pamięci naszej społeczności szkolnej jako czas przepełniony atmosferą Świąt Bożego Narodzenia. Każda klasa wraz z wychowawcą najpierw przeżywała wigilię klasową, a o godzinie 12.00 klasa III pod kierunkiem wychowawczyni pani Krystyny Kuligi na deskach sceny Domu Ludowego zaprezentowała inscenizację pt. „Ratujmy święta”, która z lekką nutą humoru odzwierciedlała przygotowania świąteczne w wielu dzisiejszych rodzinach.

Czytaj więcej...

Mikołajki

Kategoria:

mikolajki2Wizyta świętego Mikołaja, w naszej szkole, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Szczególnie do tego dnia przygotowują się najmłodsze dzieci, które nie mogą doczekać się spotkania z tym Świętym.

Czytaj więcej...

100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę

Kategoria:

ON3W naszej szkole hucznie świętowaliśmy 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Zadbaliśmy o patriotyczny wystrój naszej szkoły. Korytarze w barwach biało-czerwonych, gazetki dokładnie tłumaczące wagę tych wydarzeń oraz wyeksponowane postacie, które przyczyniły się do tego „żeby Polska, była Polską”. 27 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji "BohaterON",  8 listopada 2018 r. odbyła się uroczysta akademia, 9 listopada braliśmy udział w akcji „Rekord dla Niepodległej”, 15 listopada braliśmy czynny udział w recytacji wierszy patriotycznych w zabytkowym kościele pod wezwaniem Jana Chrzciciela w Orawce, 21 listopada uczniowie pierwszej klasy otrzymali zeszyty z wizerunkiem Józefa Piłsudskiego oraz ołówki w ramach akcji Instytutu Pamięci Narodowej "Mój pierwszy zeszyt" z okazji Rocznicy Odzyskania Niepodległości, 5 i 7 grudnia braliśmy czynny udział w żywej lekcji historii, zaś 14 grudnia został zorganizowany przegląd pieśni i wierszy patriotycznych w naszej szkole. 17 grudnia nasi uczniowie wzięli udział w uroczystej gali finałowej konkursu literacko-plastycznego "Wolna i niepodległa. Moja opowieść o Ojczyźnie", w którym uczennice z klasy V zajęły I miejsce. W klasach przeprowadzono wiele konkursów, wykonywano prace plastyczne o tematyce patriotycznej. Klasy 0 utworzyły żywą flagę biało- czerwoną na orliku, która została sfotografowana dromem, zaprosiły do swoich przedsięwzięć przedszkolaków z sąsiadujących przedszkoli : Publicznego z Lipnicy Wielkiej oraz "Bajkowa kraina" , którym zaprezentowano przedstawienie kukiełkowe tłumaczące te ważne wydarzenia historyczne.

Czytaj więcej...

Pasowanie na ucznia

Kategoria:

pasowanie3„Ślubuję być dobrym Polakiem. Kochać moją Ojczyznę.

Być dobrym kolegą. Pragnę dbać o dobre imię swojej szkoły i klasy.

Będę starał się swą nauką i dobrym zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom”.

 Tymi słowami uczniowie klasy I złożyli uroczyste Ślubowanie 23 października 2018 roku.

Czytaj więcej...

Pamiętamy....

Kategoria:

Pamiętamy.... Uczniowie klasy drugiej i trzeciej złożyli wiązanki i zapalili znicze na grobach nieznanych żołnierzy na cmentarzu parafialnym. Uczniowie klasy szóstej zapalili znicze na grobie 9 żołnierzy znajdującym się na skraju lasu.

Czytaj więcej...