Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefiny i Emila Mików
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Kino w szkole

Kategoria:

stopa126 lutego uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w seansie filmowym. Klasy O-III oglądały bajkę pt. „Mała Stopa”, a uczniowie klas IV-VIII wzruszający film pt.: „Cudowny chłopak”.

Czytaj więcej...

Dzień Otwarty w zerówkach

Kategoria:

DzOwPrzedszkolu3

W dniu 22 lutego 2019 roku odbył się „Dzień Otwarty” w oddziale przedszkolnym Szkoły Podstawowej nr 2 im. J. i E. Mików w Lipnicy Wielkiej. Celem tego spotkania było ułatwienie dzieciom, które jeszcze nie uczęszczają do naszej szkoły, procesu adaptacji w nowym miejscu.

Czytaj więcej...

Dobrze Cię widzieć

Kategoria:

k_odblaskowe4Nasza Szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej kampanii społecznej „Dobrze Cię widzieć” realizowanej w ramach projektu „Bezpieczna droga” – której celem jest poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności dzieci i młodzieży. Wszyscy uczniowie naszej szkoły z klas I – VIII otrzymali kamizelki odblaskowe, a wychowawcy przeprowadzili lekcje wychowawcze nt. bezpieczeństwa na drodze.

Czytaj więcej...

Akcje charytatywne

Kategoria:

serceNa terenie naszej szkoły z inicjatywy różnych osób i instytucji w I okresie roku szkolnego 2018/2019 prowadzone były różnorodne akcje charytatywne. Chętnie wspomagaliśmy wszystkich, którzy tej pomocy potrzebowali.

Czytaj więcej...

Spotkanie z policjantem

Kategoria:

policjant7W ramach działań profilaktycznych związanych z bezpieczeństwem dzieci 10 stycznia 2019r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszem policji, pracującym na co dzień w Komisariacie Policji w Jabłonce, panem Pawłem Śmiechem.

Czytaj więcej...

Srebrny Smrek

Kategoria:

smrekGratulacje dla Gabrysi Pakos za zdobycie Srebrnego Smreka w 43 Wojewódzkim Przeglądzie Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im. Andrzeja – Skupnia Florka w Białym Dunajcu.

Orawski Przegląd Kolędniczy

Kategoria:

betlejemcyGratulujemy grupie kolędniczej Betlejemcy z zespołu Orawskie Dzieci zajęcia I miejsca w Orawskim Przeglądzie Kolędniczym oraz zakwalifikowania się do ogólnopolskiego konkursu Pastuszkowe Kolędowanie.

Ratujmy święta

Kategoria:

wigilia8Dzień 21 grudnia 2018r. zapisał się w pamięci naszej społeczności szkolnej jako czas przepełniony atmosferą Świąt Bożego Narodzenia. Każda klasa wraz z wychowawcą najpierw przeżywała wigilię klasową, a o godzinie 12.00 klasa III pod kierunkiem wychowawczyni pani Krystyny Kuligi na deskach sceny Domu Ludowego zaprezentowała inscenizację pt. „Ratujmy święta”, która z lekką nutą humoru odzwierciedlała przygotowania świąteczne w wielu dzisiejszych rodzinach.

Czytaj więcej...

Mikołajki

Kategoria:

mikolajki2Wizyta świętego Mikołaja, w naszej szkole, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Szczególnie do tego dnia przygotowują się najmłodsze dzieci, które nie mogą doczekać się spotkania z tym Świętym.

Czytaj więcej...

100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę

Kategoria:

ON3W naszej szkole hucznie świętowaliśmy 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Zadbaliśmy o patriotyczny wystrój naszej szkoły. Korytarze w barwach biało-czerwonych, gazetki dokładnie tłumaczące wagę tych wydarzeń oraz wyeksponowane postacie, które przyczyniły się do tego „żeby Polska, była Polską”. 27 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji "BohaterON",  8 listopada 2018 r. odbyła się uroczysta akademia, 9 listopada braliśmy udział w akcji „Rekord dla Niepodległej”, 15 listopada braliśmy czynny udział w recytacji wierszy patriotycznych w zabytkowym kościele pod wezwaniem Jana Chrzciciela w Orawce, 21 listopada uczniowie pierwszej klasy otrzymali zeszyty z wizerunkiem Józefa Piłsudskiego oraz ołówki w ramach akcji Instytutu Pamięci Narodowej "Mój pierwszy zeszyt" z okazji Rocznicy Odzyskania Niepodległości, 5 i 7 grudnia braliśmy czynny udział w żywej lekcji historii, zaś 14 grudnia został zorganizowany przegląd pieśni i wierszy patriotycznych w naszej szkole. 17 grudnia nasi uczniowie wzięli udział w uroczystej gali finałowej konkursu literacko-plastycznego "Wolna i niepodległa. Moja opowieść o Ojczyźnie", w którym uczennice z klasy V zajęły I miejsce. W klasach przeprowadzono wiele konkursów, wykonywano prace plastyczne o tematyce patriotycznej. Klasy 0 utworzyły żywą flagę biało- czerwoną na orliku, która została sfotografowana dromem, zaprosiły do swoich przedsięwzięć przedszkolaków z sąsiadujących przedszkoli : Publicznego z Lipnicy Wielkiej oraz "Bajkowa kraina" , którym zaprezentowano przedstawienie kukiełkowe tłumaczące te ważne wydarzenia historyczne.

Czytaj więcej...

Pasowanie na ucznia

Kategoria:

pasowanie3„Ślubuję być dobrym Polakiem. Kochać moją Ojczyznę.

Być dobrym kolegą. Pragnę dbać o dobre imię swojej szkoły i klasy.

Będę starał się swą nauką i dobrym zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom”.

 Tymi słowami uczniowie klasy I złożyli uroczyste Ślubowanie 23 października 2018 roku.

Czytaj więcej...

Pamiętamy....

Kategoria:

Pamiętamy.... Uczniowie klasy drugiej i trzeciej złożyli wiązanki i zapalili znicze na grobach nieznanych żołnierzy na cmentarzu parafialnym. Uczniowie klasy szóstej zapalili znicze na grobie 9 żołnierzy znajdującym się na skraju lasu.

Czytaj więcej...