XX Gminny Rajd Turystyczny im. Piotra Borowego

461077693 1058641966046750 1144110395414152943 nW dniu 25 września nasza szkoła po raz kolejny licznie wzięła udział w corocznym Gminnym Rajdzie Turystycznym im. Piotra Borowego. Uczniowie klas 4, 7 i 8, wraz z opiekunami, wyruszyli z urokliwej Winiarczykówki w stronę Polany Stańcowej. Trasa, choć dość wymagająca, pozwoliła uczestnikom spędzić czas w bliskim kontakcie z naturą oraz podziwiać jesienny krajobraz.

Kolorowe liście, świeże powietrze i przede wszystkim sprzyjająca pogoda stworzyły idealne warunki do wędrówki. Opiekunowie zadbali o to, aby marsz nie był jedynie formą aktywności fizycznej, ale również okazją do nauki. Uczniowie mieli możliwość poznania lokalnej przyrody oraz ciekawostek o roślinach i zwierzętach występujących w rejonie Babiej Góry. Na Polanie Stańcowej na wszystkich czekał zasłużony odpoczynek. Przygotowany poczęstunek – kiełbaski i świeży chleb – pozwolił uczestnikom nabrać sił po wędrówce. Była to także doskonała okazja do wspólnych rozmów i dzielenia się wrażeniami z wyprawy. Rajd okazał się nie tylko interesującą przygodą, ale również świetną okazją do integracji. Uczniowie mogli spędzić czas razem, z dala od szkolnych ławek, ciesząc się ruchem na świeżym powietrzu i wspólnymi chwilami.