Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefiny i Emila Mików
w Lipnicy Wielkiej

Wycieczka do Krakowa

Kategoria:

447891666 989433932967554 7215084623198470516 nW dniu 11 czerwca 2024 roku, uczniowie klasy czwartej, piątej i szóstej wraz z opiekunami, udali się na wycieczkę do Krakowa. W programie wyjazdu była wizyta w krakowskim ZOO i film pt. „Królestwo planety małp”

Po przyjeździe do Lasu Wolskiego uczniowie udali się na teren ZOO krakowskiego, oglądali stanowiska i wybiegi różnych zwierząt. Wśród najciekawszych, które przyciągnęły uwagę uczniów był lew, pantera, żyrafy, pingwiny i przepiękny paw, który pozował uczniom do zdjęć.

Po wyjściu z ZOO uczniowie autokarem przejechali do Galerii Bonarka, gdzie spożyli posiłek a następnie udali się do kina Cinema City na projekcję filmu pt. „Królestwo planety małp”. Film podejmował problematykę świata zdominowanego przez żyjące w harmonii małpy a ludzie w nim zostali zepchnięci na margines. Gdy nowy przywódca małp buduje swoje imperium, młody samiec wyrusza w niezwykle trudną podróż, która zmieni jego dotychczasowe wyobrażenie o przeszłości, a nowe decyzje wpłyną na przyszłość zarówno małp, jak i ludzi. W podroży towarzyszy mu przyjaciel i kobieta, która pragnie dotrzeć do osad ludzkich. 

Po wyjściu z kina wszyscy udali się do autokaru i w drogę powrotną do domu.