SPOTKANIE Z PANIĄ JESIEŃ W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH – MAGICZNY DZIEŃ PEŁEN DARÓW NATURY

461079788 1057785449465735 603322287867628607 nW dniu 23 września, kiedy słońce delikatnie zaczęło ustępować miejsca chłodniejszym powiewom wiatru, do naszych sal zawitał wyjątkowy gość – Pani Jesień. Był to dzień pełen magii, nauki i przygody, który na długo zapadnie w pamięci naszych przedszkolaków.

Pani Jesień, ubrana w piękną suknię ozdobioną kolorowymi liśćmi, pojawiła się w sali przedszkolnej witając dzieci ciepłym uśmiechem. Jej wizyta była pełna opowieści o darach, jakie przynosi ze sobą ta piękna pora roku. W trakcie spotkania Pani Jesień pokazała dzieciom różnorodne dary natury. Przedszkolaki miały okazję dotknąć i obejrzeć z bliska kolorowe liście, kasztany, żołędzie, szyszki, jarzębinę oraz jesienne warzywa i owoce. Dzieci z radością uczestniczyły w rozmowie, dzieląc się swoimi obserwacjami na temat jesieni. Każde z nich mogło zapytać o to, co najbardziej fascynuje je w tej porze roku, a Pani Jesień z cierpliwością odpowiadała na każde pytanie. Po inspirującym spotkaniu w sali, dzieci wyruszyły na zewnątrz, by osobiście poszukać znaków jesieni. Wyposażone w lupy, z entuzjazmem rozpoczęły wyprawę po najbliższej okolicy. Z pomocą nauczycieli przedszkolaki bacznie obserwowały otaczającą je przyrodę.

Ten dzień pozostanie w pamięci dzieci jako pełen radości i fascynacji naturą. Dzięki takim wydarzeniom przedszkolaki uczą się nie tylko o porach roku, ale również rozwijają swoją ciekawość świata, wrażliwość na przyrodę oraz umiejętność obserwacji.

Anna Karlak

Beata Pakos