FABRYKA CHARLIEGO - WARSZTATY CZEKOLADOWE

441899340 983913813519566 1145456904880104112 nW dniu 3 czerwca 2024r. grupa przedszkolaków z klas 0a i 0b wyruszyła na pełną czekoladowych przygód wycieczkę do Fabryki Charliego w Chabówce. Dzieci były zachwycone możliwością uczestnictwa w warsztatach, które rozpoczęły się od przebraniu w profesjonalne stroje cukiernicze, składające się z czapki i fartuszka.

W tych strojach maluchy wyglądały jak prawdziwi mistrzowie cukiernictwa, gotowi do pracy.

Pierwszym punktem programu była projekcja filmu edukacyjnego o plantacji kakaowca
i produkcji czekolady. Przedszkolaki dowiedziały się skąd pochodzi kakao i jak wygląda proces przemiany ziaren w pyszną czekoladę. Po projekcji odbył się quiz wiedzy, w którym maluchy mogły sprawdzić swoje nowo zdobyte informacje i wykazać się spostrzegawczością.

Niezwykłą ciekawostką była prezentacja autentycznego owocu kakaowca, który przyjechał prosto z Ekwadoru. Przedszkolaki mogły na własne oczy zobaczyć, jak wygląda świeży owoc oraz dotknąć prawdziwych ziaren kakao.

Następnie dzieci przystąpiły do samodzielnego dekorowania tabliczki czekolady oraz pralinek w kształcie serduszek. Każdy otrzymał rękaw cukierniczy z białą i gorzką czekoladą, a także zestaw bakalii, aby stworzyć własne, unikalne wzory na słodyczach.

Na zakończenie warsztatów przedszkolaki z dumą spakowały swoje czekoladowe wyroby, które mogły zabrać do domu jako pamiątkę.

Beata Pakos, Anna Karlak