Wycieczka klas I i II na warsztaty czekoladowe „Fabryki Charliego” do Chabówki

444761601 985683756675905 1588730633027726871 nWe wtorkowy poranek, 4. Czerwca 2024 r.,  klasy I i II wyruszyły na wyjątkową wycieczkę do Fabryki Charliego w Chabówce. Dzieci pełne entuzjazmu i ciekawości czekały na fascynującą przygodę w świecie czekolady.

Po dotarciu na miejsce, uczniowie zostali serdecznie powitani przez panie prowadzące warsztaty. Pierwszym punktem programu było obejrzenie filmu edukacyjnego, który krok po kroku ukazywał proces powstawania czekolady – od ziarna kakaowca aż po gotowe tabliczki czekolady.  Dzieci z wielkim zainteresowaniem śledziły każdy etap produkcji, dowiadując się, jak wielkie znaczenie mają odpowiednie warunki uprawy kakaowców oraz staranność podczas produkcji czekolady.

Następnie uczniowie mieli okazję zobaczyć prawdziwe ziarno kakaowca, co było dla nich nie lada atrakcją. Mogły dotknąć i powąchać ziarna, co pozwoliło im jeszcze lepiej zrozumieć, jak wygląda surowiec używany do produkcji ich ulubionych słodyczy.

Kolejnym, najbardziej oczekiwanym punktem programu, były same warsztaty czekoladowe. Każde dziecko otrzymało własną czekoladę oraz różnorodne dodatki do ozdabiania jej. W ruch poszły kolorowe posypki, orzechy, suszone owoce i inne smakowite składniki. Mali artyści

z ogromnym zaangażowaniem tworzyli swoje własne czekoladowe dzieła sztuki – tabliczki czekolady i pralinki. Atmosfera była pełna radości i twórczego zapału.

Po zakończeniu warsztatów każde dziecko mogło zabrać ze sobą swoje własnoręcznie ozdobione czekolady i czekoladki, co było dla nich ogromną radością i dumą. Każdy z niecierpliwością czekał, aby podzielić się swoim dziełem z rodziną.

Na zakończenie wycieczki, uczniowie udali się do kina w Rabce-Zdroju, gdzie czekała na nich kolejna niespodzianka – seans filmu "Garfield". Zaopatrzone w popcorn i inne kinowe łakocie,

z zapartym tchem śledziły przygody zabawnego kota, śmiejąc się i bawiąc razem z bohaterami.

Wycieczka do Fabryki Charliego i kina w Rabce-Zdroju okazała się niesamowitą przygodą, pełną nowych doświadczeń i niezapomnianych wrażeń. Dzieci wróciły do domu z uśmiechami na twarzach, dumnie trzymając swoje czekoladowe arcydzieła. To był dzień, który na długo pozostanie w ich pamięci.