Związki frazeolgicze - warsztaty

459492896 1054718599772420 2735754748307758662 n„Na pochyłe drzewo każda koza skacze,

Póty nie zrozumiem, póki nie zobaczę.

Może gdy już dotknie, może gdy zobaczy,

Pojmie, że bez pracy nie ujrzy kołaczy.

I choć wiem, że przecież to niełatwo przyszło,

Nie żałuję tego, co na dobre wyszło.

Nie będzie żałował, nic złego nie powie,

No bo mądrej głowie przecież dość dwie słowie! ”

To jeden z tekstów wygłoszonych podczas przedstawienia, które w naszej szkole zaprezentowali aktorzy z Agencji Artystycznej Pro-Art-Krak Wojciech Habela i Jacek Lecznar, dnia 20 września 2024r. Tematem wiodącym spektaklu były związki frazeologiczne, które przecież są stale obecne w naszym języku. Artyści uświadomili słuchaczom, jak ważne jest ich rozumienie oraz właściwe używanie. W inscenizacji było miejsce na śmiech, ale też na chwilę refleksji o bogactwie i niuansach naszego języka. Można pokusić się o stwierdzenie, że po takim widowisku rozumienie związków frazeologicznych będzie dla uczniów jak bułka z masłem.. Uczniowie słuchali z zainteresowaniem, a także uczestniczyli aktywnie w krótkich scenkach, do których zaprosili ich artyści. Występ aktorów został nagrodzony gromkimi brawami. Wzięli w nim udział uczniowie klas IV –VIII.