SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU „POMOCNA DŁOŃ” – OPIEKA NAD GROBAMI ZASŁUŻONYCH LIPNICZAN

461100099 1058638639380416 8219611299480796671 nSzkolne Koło Wolontariatu „Pomocna Dłoń” prężnie działa na rzecz lokalnej społeczności i niesienia pomocy tam, gdzie jest ona potrzebna.

Jednym z ważnych elementów działalności naszego koła jest troska o pamięć zasłużonych mieszkańców naszej miejscowości. W ramach tej inicjatywy wolontariusze zajmują się opieką nad grobami wybitnych postaci z Lipnicy: pani Marii Machayowej, matki naszej patronki oraz Piotra Borowego. Wolontariusze z koła „Pomocna Dłoń” z dużym zaangażowaniem podjęli się zadania sprzątania i dbania o groby tych osób.

Dzięki tym działaniom uczniowie nie tylko pomagają innym, ale również uczą się szacunku dla historii oraz tego, jak ważne jest pielęgnowanie pamięci o przeszłości.

Opiekunowie wolontariatu