ROZPOCZĘCIE DZIAŁALNOŚCI SZKOLNEGO KOŁA WOLONTARIATU „POMOCNA DŁOŃ” W NOWYM ROKU SZKOLNYM

460993082 1058638229380457 1146405325475424062 nZ radością informujemy, że wraz z początkiem nowego roku szkolnego nasze Szkolne Koło Wolontariatu „Pomocna Dłoń” wznawia swoją działalność. Działające prężnie koło przyciąga coraz większą liczbę uczniów, którzy chcą angażować się w pomoc innym i wspierać ważne inicjatywy społeczne.

Wolontariat w naszej szkole to nie tylko możliwość niesienia pomocy, ale także okazja do nauki empatii, współpracy i odpowiedzialności. Koło „Pomocna Dłoń” na nowy rok szkolny przygotowało wiele działań, które będą realizowane przez cały rok, a uczniowie z entuzjazmem przystępują do ich organizacji i realizacji. Oto główne akcje, które zaplanowaliśmy na najbliższe miesiące: Góra Grosza, Nakrętki dla Lenki, zbiórka zużytych baterii.

W ramach kilkuletniej współpracy z Fundacją im. Adama Worwy nasi wolontariusze zaangażowali  się również w sprzedaż cebulek żonkili. Całkowity dochód z tej akcji zostanie przeznaczony na pomoc osobom chorym i potrzebującym wsparcia hospicyjnego.

Żonkil symbolizuje nadzieję i solidarność z tymi, którzy walczą z chorobą, a uczniowie z dumą podejmują tego typu wyzwania.

W ciągu całego roku szkolnego wolontariusze będą włączać się w kolejne akcje charytatywne angażujące całą społeczność szkolną. Zachęcamy wszystkich do wspierania ich inicjatyw.

Opiekunowie wolontariatu