Sprzątanie świata

441358977 970812541496360 8854569172517130334 n13 maja 2024 roku nasza szkoła wzięła udział we wspólnym sprzątaniu świata w Gminie Lipnica Wielka. Urząd Gminy w Lipnicy Wielkiej zapewnił uczniom  jednorazowe rękawiczki oraz zielone worki na SZKŁO, żółte na METALE I TWORZYWA SZTUCZNE oraz niebieskie na PAPIER.

Uczniowie klas I i IV wspólnie z opiekunami: panią Barbarą Omylak, panią Katarzyną Kulka i panem Andrzejem Buroniem sprzątali okolice szkoły. Uczniowie wykazali się wyjątkowym zaangażowaniem i entuzjazmem podczas akcji sprzątania. Pod opieką swoich nauczycieli, uczniowie podzielili się na grupy, które sprzątały różne obszary. Młodsze dzieci skupiły się na sprzątaniu terenów wokół szkoły, podczas gdy starsi uczniowie udali się do bardziej odległych miejsc, takich jak stadion w pobliżu kościoła.

Dzięki zaangażowaniu uczniów udało się nie tylko zebrać znaczną ilość odpadów, ale także edukować ich na temat właściwej segregacji śmieci i znaczenia dbania o środowisko. Nauczyciele wykorzystali tę okazję do przeprowadzenia krótkich lekcji w terenie, wyjaśniając, jakie rodzaje odpadów można poddawać recyklingowi i jak długo niektóre z nich rozkładają się w środowisku.

Głównym celem akcji było: zwiększenie świadomości ekologicznej wśród młodych mieszkańców oraz promowanie działań proekologicznych i zachęcanie do dbania o środowisko naturalne na co dzień.

Katarzyna Kulka