Konkurs poświęcony życiu i działalności Józefiny i Emila Mików

447564719 985670616677219 8962554585655124161 nW dniu 4 czerwca 2024 r. w naszej szkole odbył się konkurs poświęcony życiu i działalności Józefiny i Emila Mików, patronów szkoły. W konkursie wzięło udział 17 uczniów z klas 4 – 8.

Najlepszy wynik uzyskała Magdalena Ziemba z klasy IV, drugi uzyskali Maja Warzeszak z klasy VIII i Kamil Grzesik klasy V a trzecie miejsce zajęła Aleksandra Kurek z klasy VI.

Zagadnienia konkursowe dotyczyły zarówno życia osobistego Mików, które było przepojone ogromną pracą, walką i bohaterstwem jak i ich działalności społecznej, patriotycznej i regionalnej. Spuścizna po naszych patronach jest ogromna, mogą z niej czerpać kolejne pokolenia i wyciągać właściwe wnioski dla swojego postępowania.

Konkurs przygotowały i przeprowadziły panie Halina Matera i Jadwiga Oskwarek

Halina Matera