Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefiny i Emila Mików
w Lipnicy Wielkiej

„Poznajemy nasze lasy i ojczystą przyrodę”

Kategoria:

articleW naszej szkole odbył się etap szkolny X edycji konkursu „Poznajemy nasze lasy i ojczystą przyrodę”, organizowanego przez Nadleśnictwo Nowy Targ i Krościenko.

Z  każdej szkoły do etapu rejonowego awansowało troje uczestników. II etap rywalizacji odbył się w wybranych przez organizatorów szkołach 19 marca 2024 r. Uczniowie z naszej szkoły zmagali się z pytaniami konkursowymi w Szkole Podstawowej nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Lipnicy Małej. Uczniowie rozwiązując test musieli wykazać się wiedzą na temat lasów w Polsce, pracy i roli jaką odgrywają leśnicy, rozpoznawaniem gatunków flory i fauny. Naszą szkołę reprezentowali: Tomasz Marszałek – kl. V, Szymon Machajda – kl.VI, Kamil Ziemba – kl. VI.