Ojcowie Niepodległości – Piotr Borowy

Ojcowie Niepodległości – Piotr Borowy. T439437178 966944325216515 2707097498968047933 nak brzmi temat innowacji polonistycznej realizowanej w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Józefiny i Emila Mików w Lipnicy Wielkiej. Uczestniczyli w niej uczniowie kl. IV, którzy przygotowali spektakl pt. „Źródełko Piotra Borowego” w oparciu o scenariusz Barbary Brenkus oraz wzięli udział w wędrówce śladami Apostoła Orawy – Piotra Borowego.

Udali się wraz z opiekunami Rabczycką Drogą do źródełka słynącego z mocy uzdrawiania i na grób Piotra  Borowego przy kościele parafialnym pod wezwaniem św. Łukasza Ewangelisty w Lipnicy Wielkiej. Uczniowie mocno przeżyli to wydarzenie, wzbogacili swoja wiedzę o ludziach, dzięki którym duża część Orawy, w tym Lipnica Wielka, należy do Polski od 1924r. Uświadomili sobie, że Piotr Borowy to ważna i wyjątkowa postać w dziejach naszego regionu. Na koniec wycieczki udaliśmy się do pizzerii „Szary Wilk” na poczęstunek i chwilę relaksu.

Anna Cymerman, Anna Kobroń