Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefiny i Emila Mików
w Lipnicy Wielkiej

Warsztaty z „PROJEKTOREM”

Kategoria:

PROJEKTOR logoUczniowie z klasy VII wzięli udział w ogólnopolskim programie społecznym „Projektor”. Celem programu  jest kształtowanie i wzmacnianie u dzieci postawy prospołecznej i obywatelskiej. Warsztaty pozwalają doświadczyć uczniom sprawczości i dają szansę dokonania zmiany w lokalnej społeczności uczniów.

Spotkanie ze studentami podczas dwudniowych warsztatów stwarza uczniom  przestrzeń do rozwijania kompetencji komunikacji, krytycznego myślenia, kreatywności i współpracy poprzez dyskusję, pracę w zespołach, poszukiwanie rozwiązań i ich wdrażanie w najbliższym otoczeniu.

Program Projektor to ogólnopolski program społeczny inicjujący spotkania studentów z dziećmi w małych miejscowościach. Autorem i fundatorem Programu jest PolskoAmerykańska Fundacja Wolności, a realizatorem Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości. Więcej informacji na: https://www.projektor.org.pl

#DrużynaProjektora