Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefiny i Emila Mików
w Lipnicy Wielkiej

KAMPANIA SPOŁECZNA – „TWÓJ STYL – TWÓJ KASK”

Kategoria:

1370bafe 3f61 4995 ba93 aaae2d748f6fW maju rozpoczęła się kampania społeczna pod hasłem „Twój styl – Twój kask. Jedź bezpiecznie, jedź z klasą”, której celem było promowanie korzystania z kasków ochronnych podczas jazdy rowerami, hulajnogami elektrycznymi i innymi środkami transportu na dwóch kółkach. Organizatorami kampanii były Szkoła Podstawowa nr 1 im. Św. Jadwigi Królowej oraz Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefiny i Emila Mików.

Działaniami podjętymi podczas inicjatywy społecznej chcieliśmy zwrócić uwagę na ważną kwestię dotyczącą bezpieczeństwa dzieci podczas jazdy na rowerze i hulajnodze elektrycznej. Często zapominamy, jak istotną rolę pełni odpowiednie zabezpieczenie podczas codziennych aktywności na dwóch kółkach. W związku z tym, że zbliża się okres, kiedy dzieci spędzają więcej czasu na rowerach i hulajnogach. Jazda na rowerze to nie tylko świetna forma aktywności fizycznej dla dzieci, ale również okazja do nauczenia ich właściwych nawyków bezpieczeństwa.

 W ramach gminnej kampanii społecznej zrealizowano następujące działania:

- Filmik promujący bezpieczną jazdę w kasku, w którym wzięli udział mieszkańcy naszej wsi (przedstawiciele wielu instytucji). Ta inicjatywa była możliwa dzięki zaangażowaniu i entuzjazmowi zainteresowanych osób, którzy chcieli przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa na naszych drogach. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za ich wkład i zaangażowanie w tę ważną sprawę. Mamy nadzieję, że nasz filmik przyczyni się do zwiększenia świadomości na temat konieczności stosowania kasków podczas jazdy
w naszej małej Ojczyźnie.

- Warsztaty dla uczniów organizowane przez przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji z Nowego Targu;

- Dwutygodniowa akcja (od 20 do 24 maja oraz od 3 do 7 czerwca) skierowana do uczniów z klas 4-8, polegająca na przyjeżdżaniu do szkoły na rowerze lub hulajnodze w kasku, zakończona losowaniem nagród, w tym nagrody głównej – roweru.

- Akcje informacyjne dla mieszkańców gminy, zachęcające do jazdy w kasku ochronnym oraz promujące zachowanie bezpieczeństwa na drodze. W ramach tego punktu zachęcaliśmy rodziców do obejrzenia filmiku, który w przystępny sposób pokazywał, jak ważne jest zakładanie kasku ochronnego.

Warto zadbać o nasze wspólne bezpieczeństwo na drodze i własnym przykładem pokazać najmłodszym, że założenie kasku jest mądrym wyborem. Przypominaliśmy, że noszenie kasku ochronnego może skutecznie zmniejszyć ryzyko poważnych urazów głowy w razie wypadków. To prosta, ale kluczowa czynność, która może ochronić zdrowie, a nawet uratować życie. Zwracaliśmy się również m. in. do rodziców o regularne przypominanie dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa na drodze.

W dniu 17 czerwca 2024 roku w siedzibie CUW przeprowadzono losowanie nagród przewidzianych za udział w kampanii „Twój styl – Twój kask. Jedź bezpiecznie, jedź z klasą”.

Komisja (w składzie: Wójt Gminy Lipnica Wielka Mateusz Lichosyt, Dyrektor CUW Marzena Michalak, Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1 Łukasz Klozyk, Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2 Edyta Mikłusiak, logopeda Agata Skoczyk, pedagog Justyna Kulawiak) w obecności przedstawicieli uczniów wylosowała następujących uczestników kampanii:

Wylosowani:

 1. Nagroda główna rower – Anna Kudzia SP2
 2. Nagroda rzeczowa nr 1 – Malwina Machajda SP 4
 3. Nagroda rzeczowa nr 2 – Judyta Garaj SP Kiczory
 4. Nagroda rzeczowa nr 3 – Filip Łowas SP 4
 5. Nagroda rzeczowa nr 4 – Szymon Machajda SP3
 6. Nagroda rzeczowa nr 5 – Samuel Styruła SP4
 7. Nagroda rzeczowa nr 6 – Bartosz Kupczyk SP1
 8. Nagroda rzeczowa nr 7 – Oliwier Gombarczyk SP4
 9. Nagroda rzeczowa nr 8 – Tomasz Wilk - Juraszek SP Kiczory
 10. Nagroda rzeczowa nr 9 – Alan Głuch SP 2
 11. Nagroda rzeczowa nr 10 – Maksymilina Komperda SP Kiczory
 12. Nagroda rzeczowa nr 11 – Amelia Łuka SP2
 13. Nagroda rzeczowa nr 12 – Oliwia Sajdak SP3
 14. Nagroda rzeczowa nr 13 – Anna Dudek SP2
 15. Nagroda rzeczowa nr 14 – Kamil Ziemba SP2

Komisja gratuluje wszystkim wylosowanym. Nagrody zostały rozwiezione do poszczególnych szkół.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo drogowe to sprawa nas wszystkich. Dzięki wspólnej trosce możemy uczynić naszą gminę jeszcze bezpieczniejszą dla każdego.

Chcieliśmy szczególnie podziękować koordynatorom w każdej ze szkół biorących udział w kampanii:

 • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1: Pani Sylwia Lichosyt i Pani Anna Mikłusiak
 • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2: Pani Justyna Kulawiak
 • SZKOŁA PODTAWOWA NR 3: Pani Agata Barszcz, Pan Wojciech Kucek
 • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 4: Pani Agnieszka Gombarczyk
 • SZKOŁA PODSTAWOWA W KICZORACH: Pani Maria Flaszczynska

Jesteśmy niezmiernie zadowoleni z ogromnego zainteresowania, jakie wzbudziła nasza kampania społeczna wśród uczniów. Wasze zaangażowanie i entuzjazm naprawdę sprawiły, że ta inicjatywa odniosła sukces!

Chcielibyśmy serdecznie podziękować nie tylko uczniom, ale także ich rodzicom za wsparcie w realizacji projektu.

Ponadto, wyrażamy głęboką wdzięczność Wójtowi naszej małej społeczności – Panu Mateuszowi Lichosytowi,  Pani Dyrektor Centrum Usług Wspólnych – Marzenie Michalak oraz Dyrektorowi Szkoły Podstawowej nr 1 – Łukaszowi Klozykowi i Pani Dyrektor Szkoły Podstwowej nr 2  - Edycie Mikłusiak za wielkie wsparcie, zrozumienie potrzeby inicjatywy i nieustanną pomoc.  

            Zaangażowanie i wsparcie wszystkich osób włączających się w kampanię były nieocenione w realizacji tego ważnego przedsięwzięcia. Dziękujemy za Waszą pracowitość!! Dzięki wspólnej pracy możemy naprawdę dokonywać pozytywnych zmian w naszym otoczeniu. Bądźmy dumni z tego, co osiągnęliśmy razem!!

           

Organizatorki i główne koordynatorki:

Agata Skoczyk

Justyna Kulawiak