Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefiny i Emila Mików
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Narodowe Święto Niepodległości

Kategoria:

W dniu 10 listopada 2023 roku, w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca 105 Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę w 1918 roku. Akademię przygotowały panie Halina Matera, Barbara Omylak i Jadwiga Oskwarek, a wzięli w niej udział uczniowie z klasy I, V, VI i klasy VIII.

Czytaj więcej...

Tydzień owocowo-warzywny

Kategoria:

W naszym przedszkolu obchodziliśmy tydzień  owoców i warzyw. Dzieci przynosiły ulubione owoce i wrzyna do przedszkola, poznały zasady zdrowego odżywiania, a także zamieniły się w małych kucharzy własnoręcznie przygotowując pyszne i pełne witamin przekąski. 

Czytaj więcej...

Muzeum Lotnictwa Polskiego

Kategoria:

386095731 843566407554308 6276612593579863406 nW dniu 10 października  2023 roku klasy VII i VIII wraz opiekunami panią Bogusławą Hetmańską, panią Haliną Materą, panią Anną Cymerman oraz panią Teresą Baniowską były na wycieczce w Krakowie. Pierwszym  punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Lotnictwa Polskiego, gdzie  uczniowie mogli podziwiać bogate zbiory samolotów, śmigłowców, szybowców, silników lotniczych oraz  wojskowych dział przeciwlotniczych. Eksponaty znajdują się w budynku głównym oraz kilku halach, a także na zewnątrz  – niektóre z nich to jedyne zachowane egzemplarze na świecie! 

Kolejnym punktem programu wycieczki było  obejrzenie filmu pt. „O psie, który jeździł koleją” Film opisuje życie Zuzi, której tata Piotr pracuje na kolei. Jej życie  zmienia się , kiedy wkracza w nie Lampo – niezwykły pies-podróżnik. Wyjątkowy owczarek, którego wyprawy pociągiem są sensacją i hitem Internetu, z miejsca zostaje najlepszym przyjacielem mającej problemy z sercem dziewczynki.

Szkoła do hymnu

Kategoria:

2019 11 04 do hymnu aW dniu 10 listopada o godzinie 11:11 dla uczczenia odzyskania niepodległości wszyscy uczniowie szkoły wraz z nauczycielami odśpiewali hymn państwowy w ramach akcji Ministra Edukacji i Nauki „Szkoła do Hymnu”. W tym roku akcja odbywała się już po raz piąty, a uczestnicy wyśpiewali cztery zwrotki hymnu państwowego.

 

 

Do wspólnego śpiewania hymnu w całym kraju przystąpiło w sumie 4 152 960 uczniów oraz 396 495 nauczycieli. Łącznie do akcji zgłosiło się 20 434 szkół. Społeczności szkolne z całej Polski włączyły się we wspólne świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

Mikołajki

Kategoria:

Mikołajki

06 grudnia 2022 r. uczniowie klasy II pod kierunkiem pani Bogumiły Machajda

zorganizowali apel z okazji mikołajek pt. „Żyć tak, jak święty Mikołaj”.

Czytaj więcej...