Szkolna Wigilia

wigilia 044 22 grudnia klasa trzecia pod kierunkim wychowawczyni p. Barbary Omylak wprowadziła nas w nastrój Świąt Baożego Narodzenia.

Dzisiejsza inscenizacja wigilijna miała na celu przybliżenie i wyjaśnienie zwyczajów i obrzędów bożonarodzeniowych, ale przede wszystkim zachęcenie dzieci i dorosłych do chwili zadumy, do zwrócenia uwagi na to, co ważne a coraz częściej pomijane, do dążenia w stronę „być” a nie „mieć”, do rozmowy w gronie rodzinnym, do wspólnego zaśpiewania kolęd przy ustrojonej choince… Chcieliśmy, by czas zabiegania przedświątecznego na moment się zatrzymał i pokazał wartości, o których czasem zapominamy. Doskonale pomogła nam w tym bohaterka zimowej baśni H. Ch. Andersena Dziewczynka z zapałkami. To ona uświadomiła nam, że wszyscy mamy wielką moc decydowania o szczęściu lub nieszczęściu ludzi, którzy żyją obok nas, że zawsze jest dobry czas, by mówić „kocham”- nie tylko w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Dzięki dobrym ludziom Dziewczynka - biedna i zmarznięta odnalazła dom, pokój, miłość, rodzinę. Nie musiała umierać. Odzyskała wiarę  w to, że nie wszyscy chodzą z opaską na oczach, gdy ktoś obok potrzebuje pomocy.

Życzymy sobie i Wam, by ten szczególny dzień Miłości i Pojednania, dzień Dobroci i Radości budził się w nas każdego poranka…

B. Omylak

Serdecznie dziękuję moim Uczniom za wspaniałą grę aktorską, ich Rodzicom za organizację poczęstunku i zaangażowanie w akademię-występ p. Anety. Ponadto gorące podziękowania składam p. Lucynie Fitak i p. Sylwii Lichosyt za pomoc w dekoracji i organizacji tego wyjątkowego dnia.

wigilia 083