Głucha melodia

Znalezione obrazy dla zapytania Głucha melodia19 grudnia w naszej szkole odbył się spektakl profilaktyczny dla klas IV-VI pod tytułem „Głucha melodia”.

Jednym z zadań na ten rok szkolny jest profilaktyka agresji i przemocy, dlatego też zostały przeprowadzone w klasach IV-VI ankiety diagnozujące, godziny wychowawczy czy też pogadanki na ten temat. Kolejnym krokiem był spektakl profilaktyczny prowadzony przez specjalistów z Teatru Profil z Krakowa. Odbył się on 19 grudnia i poruszał tematykę przemocy w rodzinie i w szkole miedzy rówieśnikami. Nosił tytuł „Głucha melodia” i przedstawiał historię wrażliwej, młodej skrzypaczki, która postawiła sobie w życiu jeden cel, żeby go osiągnąć, musiała zmierzyć się z przemocą psychiczną ze strony matki, zmierzyć się z realiami panującymi w szkole. Po zakończeniu spektaklu odbyła się prelekcja na temat poruszonego problemu.

Agata Barszcz