Szlakiem Babiogórskiego Parku Narodowego

PB17038217 listopada 2016r. odbył się Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczy „Szlakiem Babiogórskiego Parku Narodowego”.

Organizatorami konkursu byli nauczyciele przyrody Zespołu Szkół Ogólnokształcących p. mgr Edyta Mikłusiak i p. mgr Edyta Gombarczyk. Honorowy patronat nad konkursem objął Babiogórski Park Narodowy, a uczestników gościła Szkoła Podstawowa nr. 2 im. Józefiny i Emila Mików. W konkursie wzięło udział 25 uczniów ze szkół podstawowych naszej gminy. Naszą Szkołę reprezentowali: Julianna Bublewicz z klasy VI, Wiktoria Gonciarczyk z klasy IV, Magdalena Harkabuzik z klasy VI, Karolina Klapisz z klasy V i Paweł Wojdyła z klasy V. Uczniów do konkursu przygotowywała pani Edyta Mikłusiak.

W trakcie zmagań konkursowych uczniowie rozwiązywali test wiedzy na temat babiogórskiej przyrody składający się z 30 zadań opracowanych przez BgPN. Oczekiwanie na wyniki konkursu uprzyjemniał uczestnikom poczęstunek oraz warsztaty przyrodnicze prowadzone przez panią Katarzynę Fujak z Babiogórskiego Parku Narodowego. Nasi uczniowie zaprezentowali się wspaniale:

Paweł Wojdyła - II miejsce

Julianna Bublewicz - III miejsce

Laureaci otrzymali nagrody ufundowane przez Babiogórski Park Narodowy. Pozostali uczestnicy zostali nagrodzeni pięknie wydanymi kalendarzami na rok 2017 z fauną Babiogórskiego Parku Narodowego oraz latarkami i lupami. Nagrody i materiały edukacyjne ufundowane zostały przez Babiogórski Park Narodowy i Gminne Centrum Kultury w Lipnicy Wielkiej.

Edyta Mikłusiak

PB170392