DSC02937W dniu 3 listopada w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia szkoły podstawowej. Część artystyczną przygotowała wychowawczyni klasy I – mgr Krystyna Kuliga. Na uroczystość pasowania zostali zaproszeni dyrekcja, nauczyciele, uczniowie oraz rodzice uczniów klasy I, jak również dyrektor Zespołu Szkół w Lipnicy Wielkiej – mgr inż. Jan Kuliga.

Uroczystość pasowania uczniów klasy I rozpoczęła się wystąpieniem pani dyrektor – mgr Elżbiety Mikłusiak, która powitała wszystkich zebranych i podkreśliła, że pierwszoklasiści po akcie ślubowania zostaną już oficjalnymi uczniami Szkoły Podstawowej nr 2 im. Józefiny i Emila Mików w Lipnicy Wielkiej.

Do społeczności szkolnej pierwszoklasistów wprowadziły uczennice klasy IV. Najmłodsi uczniowie przeszli przez bramy: czytania, pisania i liczenia zapewniając wszystkich, że chętnie podejmą się nauki tych umiejętności. Podczas akademii uczniowie klasy I zaprezentowali wiedzę i umiejętności, które zdobyli w pierwszych miesiącach nauki w szkole podstawowej. Pierwszoklasiści z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze i śpiewali piosenki.

Po programie artystycznym pan dyrektor uroczyście pasował uczniów, którzy ślubowali „(…)być pilnymi i wzorowymi uczniami, należycie wypełniać obowiązki ucznia, pomagać słabszym i młodszym od siebie.(…)”. Pani dyrektor i wychowawczyni wręczyły pierwszoklasistom legitymacje szkolne oraz pamiątkowe dyplomy pasowania na ucznia.

Po części artystycznej czekał na pierwszaków oraz zaproszonych gości poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Uczniowie klasy I