Zwierzogród

DSC02782W poniedziałek dziesiątego października naszą szkołę podstawową po raz kolejny odwiedziło kino.

Mili panowie rozstawili sprzęt, podłączyli go do głośników w naszej sali ludowej i około godziny jedenastej rozpoczęli projekcję. Wszyscy uczniowie od kilku dni z utęsknieniem oczekiwali na ten wyjątkowy dzień, ponieważ kino nie odwiedza nas zbyt często. Szczególnie w młodszych klasach panowała radosna wrzawa, więc gdy wreszcie nadszedł czas, cała szkoła przepychała się i tłoczyła do domu kultury, w którym miało miejsce to niecodzienne wydarzenie. "Zwierzogród" to bardzo zabawny i pouczający film z ciekawą fabułą. Pokazuje on wielką przyjaźń między dwoma zupełnie różniącymi się osobami oraz to, że jeżeli bardzo czegoś chcesz i włożysz w to cały swój wysiłek, to będziesz w stanie tego dokonać. Film przedstawia historię królika- Judy Hops. Judy mieszkała na wsi wraz z rodzicami i rodzeństwem, którzy zajmowali się uprawą warzyw, ale od najmłodszych lat marzyła o tym, aby zostać policjantką. Razem z Nickiem Bajerem- lisem przeżył emocjonującą i niebezpieczną przygodę i zdobyła jego przyjaźń. Wszystkim bardzo podobał się film, byli zadowoleni do tego stopnia, że pod koniec projekcji cała sala wypełniła się oklaskami i wiwatami. To był niezapomniany dzień!

Julianna Bublewicz klasa VI