Pożegnanie absolwentów

DSC02603Społeczność SP-2 tradycyjnie w dniu poprzedzającym zakończenie roku szkolnego, tj. 23 czerwca 2016 r. spotkała się na uroczystej wieczornicy, by pożegnać absolwentów.

Najpierw nastąpiło przekazanie sztandaru szkoły przez szóstoklasistów młodszym kolegom. Przez cały rok szkolny godnie reprezentowali szkołę: Jakub Wojdyła, Martyna Lach i Alicja Żurek – serdecznie im dziękujemy. W obecności sztandaru uczniowie klasy szóstej złożyli uroczyste ślubowanie - drogowskaz na dalszą drogę.

Z kolei klasa szósta pod kierunkiem rodziców – p. Moniki Kramarz i p. Beaty Pakos zaprezentowała program „Ważne są tylko te dni...”, którego główną atrakcją była gala wręczania złotych kul za osiągnięcia szkolne. Wszyscy pięknie się zaprezentowali, a publiczność jak zwykle z wielkim aplauzem przyjęła nominację klasowego zespołu L.W.Y. Szóstoklasiści nie zapomnieli także o podziękowaniach dla nauczycieli i pracowników szkoły oraz rodziców.

Starszych kolegów pożegnali również piątoklasiści wręczając im na pamiątkę kubeczki ze zdjęciem i miłym wierszykiem. Uroczystość zakończyła się uhonorowaniem listami gratulacyjnymi rodziców absolwentów wyróżniających się w nauce i zachowaniu. Na pożegnanie uczniowie otrzymali liczne nagrody za całoroczną pracę.

Elżbieta Mikłusiak