DSC024551 czerwca 2016 roku, znacznie różnił się od innych dni w szkole. Z okazji Dnia Dziecka nauczyciele, rodzice i uczniowie zorganizowali wiele atrakcji.

Wystartowaliśmy o godzinie 9.00 występem klas 0. „Zerowiaki” przedstawiły nam inscenizacje związane z regionalizmem. Następnie odbył się konkurs ‘’Mam talent”, w którym wzięli udział wszyscy chętni uczniowie naszej szkoły. Prowadzącymi były Marzena Wojtusiak i Alicja Żurek.

W sumie swoimi talentami pochwaliło się około 20 osób. Byli to uczniowie klas I-VI.

Konkurs „Mama talent” rozpoczęła Oliwia Karnafel piosenką „Violetty ‘’ w języku hiszpańskim. Po niej wystąpili kolejni wokaliści: Aleksandra Marcinek, Szczepan Orawiec, Ania Lichosyt, Karolina Daniel, Kasia Bandyk, Karolina Bandyk, Olivia Kramarz i Kuba Fisher. Swoje umiejętności gry na instrumentach zaprezentowali: Gerard Polaczek – akordeon, Wiktoria Gonciarczyk- flet, Weronika Karlak - pianino, z utworem Alan Valker ,,fadet”. Następne prezentowane talenty, to układy taneczne w wykonaniu dziewczyn z klasy III i II (Julia Magiera, Nadia Wontorczyk, Magdalena Marszałek, Kinga Magiera i Gabriela Kidoń) oraz dziewczyn z klasy V (Gabriela Polaczek, Olimpia Scechura, Zuzanna Habas i Julianna Bublewicz), a zdolności sportowe na hula hop zaprezentowała Oliwia Kowalczyk. Na końcu wystąpił szkolny zespół „L.W.Y.” (Kamil Kramarz-perkusja, Tomasz Karlak - gitara, Krystian Łazarczyk – organy).

Po krótkiej przerwie na pączka i soczek od firmy „Steskal”, ruszyliśmy na „Olimpiadę sportową” na Orlika.

Braliśmy udział w takich konkurencjach jak: bieg w worku, toczenie opony, chód na nartach oraz mini piłce nożnej. W czasie trwania rozgrywek rodzice częstowali nas sokami, które w ten upalny dzień były bardzo pożądane.

Sądzę, że wszyscy dobrze się bawili, a ten wyjątkowy dzień upłyną w miłej atmosferze.

Julia Brząkała, klasa trzecia