„Cyrk” w naszej szkole

DSC02266Dnia 19.05.2016r do naszej szkoły przyjechał „Cyrk”. Ekipę cyrkową tworzyła pani Sylwia, pan Michał i ich króliczki.

Program artystyczny składał się z kilku części. Najpierw śpiewaliśmy piosenkę o cyrku i powtarzaliśmy za panią Sylwią ruchy do piosenki. Potem wystąpił pan Michał przebrany za dużego ślimaka, który tańczył przy piosence i wszystkich rozśmieszał. Następnie był występ z hula- hop. Pani tańczyła i kręciła hula-hop. Wszyscy się bardzo zachwycali, ponieważ umiała kręcić paroma kółkami na raz na różnych częściach ciała. Zaraz po tym wspaniałym występie pan Michał w przebraniu klauna do zabawy z hula- hop zaprosił uczniów, którzy mogli doświadczyć jaka to trudna sztuka. Była też sztuczka z tubą, która wyglądał na pustą, kiedy pani włożyła do niej pióropusz, to on zmienił kolor. Następnie był popis tańca, w trakcie którego pani wchodziła do magicznej garderoby, a wyglądało to tak, że pan trzymał koło, na którym był zwinięty długi fioletowy materiał i w momencie gdy pan potrząsał kołem to ubranie jego asystentki zmieniało się w inną suknię. Potem były śmieszne sztuczki z królikami. Pani przedstawiła nam kilka królików, a jednego mogliśmy nawet pogłaskać. Ostatnia sztuczka polegała na tym, że pan się położył na plecach, a pani rzuciła ostry nóż na jego brzuch, który się odbił od jego skóry nie zostawiając nawet draśnięcia. Potem pani wzięła deseczkę z ostrymi kolcami i położyła ją na brzuch pana, a potem na nią stanęła. To samo powtórzyła uczennica z klasy VI. I nic mu się nie stało! Nie mogłam w to uwierzyć. Na końcu śpiewaliśmy piosenkę „Gangam Style” i tańczyliśmy.

Ten cyrk był bardzo fajny i ciekawy. Chciałabym, żeby do nas jeszcze przyjechali.

Nadia Wontorczyk i Julia Magiera klasa III