Dzień Otwarty w Szkole

DSC0222313 maja w naszej szkole miał miejsce "Dzień Otwarty". W tym dniu klasa III gościła klasę 0B.

Pomimo, że „zerowiaki” codziennie bawią się w sali obok, to bardzo się ucieszyły, że tym razem mogą spędzić czas ze starszymi kolegami. Trzecioklasiści ciepło przyjęli maluchy w swojej klasie. Na początku poznaliśmy się w rytmie piosenki „Witam Cię” i zabawy „Pajęczyna”, to pomogło nam poznać swoje imiona. Później dzięki opowieści ruchowej popłynęliśmy z panią Krysią na Biegun Północny. Po zakończonej wyprawie każdy z nas trzymał w ręku jakąś fotografię związaną z tym miejscem. Następnie pani włączyła piosenkę, podczas której mieliśmy dobrać się w pary, gdzie wyznacznikiem była otrzymana fotografia. W dziwny sposób okazało się, że utworzone pary składały się z ucznia klasy trzeciej i dziecka z klasy 0B. W takich grupach malowaliśmy faunę i florę Grenlandii. Nasze prace utworzyły wspaniałą lodową makietę. Kolejną atrakcją było przejście do klasy komputerowej, gdzie wspólnie oglądnęliśmy bajkę pt. „Mały Eskimosek”.

Wspólnie spędzony czas upłyną bardzo szybko, aż żal było się żegnać. Mam nadzieję, że te wspólne zajęcia dodały odwagi przyszłym pierwszoklasistą i powrócą do szkoły po wakacyjnej przerwie z uśmiechem.

Agnieszka Dziubek klasa III