Konkurs Ortograficzny

4konkurs_ort_IV_VIXV – jubileuszowy -   KONKURS ORTOGRAFICZNY O TYTUŁ GMINNEGO MISTRZA ORTOGRAFII odbył się 11.05.2016 r. w naszej szkole. Tym razem wzięło w nim udział 9 uczniów z klas IV – VI wszystkich szkół podstawowych wchodzących w skład ZSO.

Swoją obecnością zaszczycił nas także p. Dyrektor ZSO, mgr inż. Jan Kuliga. Uczestnicy pisali dyktando przygotowane przez mgr Bogusławę Wziątek.

Zasady polskiej ortografii i interpunkcji najlepiej opanowali zdobywcy miejsc medalowych:

Tytuł Mistrza Ortografii zdobył Marek Janowiak – kl.VI SP-1

Wicemistrzem został Jakub Klapiś – kl. V SP-2

Trzecie miejsce zdobyli Katarzyna Flaszczyńska – kl. VI SP-K i Tomasz Karlak – kl. VI SP-2

Prace konkursowe oceniły polonistki – organizatorki konkursu, tj. mgr Anna Cymerman, mgr Elżbieta Mikłusiak i mgr Małgorzata Spyrka.

Nagrody zostały ufundowane przez gospodarzy, czyli Szkołę Podstawową nr 2 im. Józefiny i Emila Mików w Lipnicy Wielkiej. Otrzymali je wraz z dyplomami zdobywcy I, II i III miejsca. Wszyscy uczestnicy dostali też pamiątkowe długopisy.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy ich przygotowali. Zapraszamy również w przyszłym roku.

Elżbieta Mikłusiak

2konkurs_ort_IV_VI