225 rocznica uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja

DSC021659 maja w naszej Szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja.

Uroczystość tą przygotowały panie Halina Matera oraz Elżbieta Litwiak wraz z uczniami klasy VI, którzy zaprezentowali zebranym uczniom i nauczycielom wydarzenia historyczne z tamtego okresu.

Celem przedstawionej akademii było pokazanie , jak ważnym wydarzeniem w historii Polski

było uchwalenie Konstytucji 3 Maja z 1791roku. Treści przekazane podczas występu przybliżyły okoliczności powstania tego ważnego dokumentu, twórców tej ustawy i jej główne postanowienia. Zebrani na sali, wysłuchali również recytowane utwory liryczne oraz wysłuchali pieśni patriotycznych, do których przygrywał pan Mirosław Smoleń.

Całość urozmaiciła prezentacja multimedialna przygotowana przez uczennicę klasy VI- Alicję Żurek

Elżbieta Litwiak