DSC0215029 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Ziemi. Uczniowie klasy piątej, razem z opiekunem panią Haliną Mastella, przygotowali scenariusz ekologiczny pt. „Kłopoty i troski babiogórskiej flory i fauny”. Scenariusz poruszał problemy naszego parku, opowiadał również o historii jego utworzenia.

W drugiej części spotkania odbył się konkurs ekologiczny. Uczniowie mieli wykonać zabawki z surowców wtórnych. Prac było wiele, wszystkie bardzo ciekawe i pomysłowe. Były roboty, zwierzaki ( m .in. piesek z papieru, świnka z butelki), lalki ze szmatek, różne grzechotki, a nawet piękna szafa dla lalek. Komisja miała nie lada problem kogo wyróżnić. Nagrody otrzymali więc wszyscy.

I miejsce zdobyli: F. Magiera, K. Daniel, A. Mucha.

II miejsce zdobyli: K. Bandyk, W. Lach, W. Gonciarczyk, J. Mucha, K. Magiera, E. Mikłusiak.

III miejsce zdobyli: A. Lichosyt, H. Polaczek, J. Wojtusiak, K. Dunaj, K. Janowiak.

Pamiętacie, że przyrodę powinniśmy szanować każdego dnia, nie tylko w Dniu Ziemi. To od nas zależy przyszłość naszej planety.

mgr Halina Mastella, mgr Edyta Mikłusiak