I Przegląd Kapel, Instrumentalistów i Śpiewaków Ludowych „Orawski Zbyrcok”

DSC02119W Jabłonce w Orawskim Centrum Kultury w czwartek 7 kwietnia odbył się w ramach obchodów 450-lecia Jabłonki I Przegląd Kapel, Instrumentalistów i Śpiewaków Ludowych „Orawski Zbyrcok”.

Uczniowie naszej szkoły podjęli wyzwanie biorąc udział w tym przedsięwzięciu i się opłaciło. Zaprezentowali się w dwóch kategoriach: „Dziecięcych grup śpiewaczych”-w składzie; Magdalena Marszałek klasa III, Katarzyna Bandyk klasa IV, Karolina Klapisz klasa IV, Olimpia Scechura klasa V, Magdalena Harkabuzik klasa V i Wiktoria Michalak klasa VI przygotowane przez panią Karolinę Kowalczyk oraz „dziecięcych solistów instrumentalistów”- Jan Kowalczyk klasa V przygotowany przez pana Marcina Kowalczyka, w obu zajęli pierwsze miejsca.

Krystyna Kuliga