Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefiny i Emila Mików
w Lipnicy Wielkiej

CORAZ BLIŻEJ ŚWIĘTA...

Kategoria:

412947852 883511810226434 8295234963631785166 nW dniu 20 grudnia 2023r. zerówiaki zaprezentowały, przed młodszą społecznością szkolną, inscenizację zimowo – bożonarodzeniową „Święta tuż, tuż…”

Dzieci przeniosły nas w magiczny, przedświąteczny czas pełen radości, śpiewu, nostalgii. Mali aktorzy wcielili się w role aniołków, wróżek i dzieci poszukujących świątecznej choinki bez której nie mogłyby rozpocząć się święta. Z pomocą przybył święty Mikołaj, który podarował im piękną, zieloną i pachnącą choinkę i w ten sposób rozpoczął magiczny czas świąt. Całość przedstawienia przeplatana była piosenkami oraz pięknym tańcem śnieżynek. Na zakończenie wspólnie zaśpiewano kolędę „Przybieżeli do Betlejem”.

Kontynuacją szkolnych przygotowań świątecznych był szkolny przegląd kolęd i pastorałek. Przegląd ten cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów, którzy wspólnie z wychowawcami przygotowywali występy wokalne oraz instrumentalne. Każda klasa zaprezentowała wybrany przez siebie utwór, były też występy solowe oraz gra na instrumentach.

Najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki rozbrzmiały w murach naszej szkoły przenosząc nas w magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia.

Anna Karlak, Beata Pakos