Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefiny i Emila Mików
w Lipnicy Wielkiej

Wycieczka klas VII i VIII do Krakowa

Kategoria:

386095731 843566407554308 6276612593579863406 nW dniu 10 października  2023 roku klasy VII i VIII wraz opiekunami panią Bogusławą Hetmańską, panią Haliną Materą, panią Anną Cymerman oraz panią Teresą Baniowską były na wycieczce w Krakowie. Pierwszym  punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Lotnictwa Polskiego, gdzie  uczniowie mogli podziwiać bogate zbiory samolotów, śmigłowców, szybowców, silników lotniczych oraz  wojskowych dział przeciwlotniczych. 

Eksponaty znajdują się w budynku głównym oraz kilku halach, a także na zewnątrz  – niektóre z nich to jedyne zachowane egzemplarze na świecie! 

Kolejnym punktem programu wycieczki było  obejrzenie filmu pt. „O psie, który jeździł koleją” Film opisuje życie Zuzi, której tata Piotr pracuje na kolei. Jej życie  zmienia się , kiedy wkracza w nie Lampo – niezwykły pies-podróżnik. Wyjątkowy owczarek, którego wyprawy pociągiem są sensacją i hitem Internetu, z miejsca zostaje najlepszym przyjacielem mającej problemy z sercem dziewczynki.