Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefiny i Emila Mików
w Lipnicy Wielkiej

Wycieczka do Krakowa

Kategoria:

384317171 841159204461695 3317597347625258177 nW dniu 3 października 2023 roku, uczniowie klasy piątej i szóstej wraz z opiekunami, udali się na wycieczkę do Krakowa. W programie wyjazdu był film pt. „Mavka i strażnicy lasu”, Muzeum Kościuszkowskie, Kopiec Kościuszki i cmentarz na Salwatorze.

Po przyjeździe do Galerii Kazimierz, uczniowie udali się na salę projekcyjną, gdzie zobaczyli film animowany o magicznym lesie oraz przyjaźni między wróżką Mavką i muzykiem Łukaszem. Po przybyciu Łukasza do magicznego lasu, kończy się sielankowe życie magicznych istot leśnych. Próżna i chciwa księżniczka dowiedziawszy się o magicznej mocy źródła życia, postanawia wykraść je, by na zawsze zachować młodość. Mavka i Łukasz bronią lasu i jej mieszkańców przed sługami księżniczki. Uczucie, które łączy wróżkę i muzykanta przetrwa i przyczyni się do pojednania między ludźmi i mieszkańcami lasu.

Po wyjściu z kina, uczniowie udali się autokarem do Muzeum Kościuszkowskiego, gdzie zobaczyli wystawę multimedialną poświęconą życiu i działalności bohaterowi narodu polskiego i amerykańskiego, Tadeuszowi Kościuszce. W programie było również wejście na Kopiec Kościuszki, z którego zobaczyli panoramę Krakowa.

Po zejściu z kopca, wszyscy udali się w stronę cmentarza na Salwatorze, gdzie złożono kwiaty i zapalono znicz, na grobie patronki szkoły Józefiny Mikowej. Następnie uczestnicy wycieczki udali się w drogę powrotną do domu.