Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefiny i Emila Mików
w Lipnicy Wielkiej

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

Kategoria:

346989795 782586853652264 4050480672327114821 n 123 czerwca 2023 r. to kolejny ważny dzień w historii naszej szkolnej społeczności. Podczas uroczystej akademii pożegnaliśmy ósmoklasistów, którzy zakończyli swoją edukację w murach naszej szkoły. Uroczystość rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem hymnu narodowego, a następnie, w podniosłej atmosferze, odbyła się ceremonia przekazania Sztandaru Szkoły i ślubowania absolwentów.

W dalszej części, siódmoklasiści pożegnali starszych kolegów, poprzez przygotowaną wraz z wychowawczynią panią Bogumiłą Hetmańską częścią artystyczną, życząc im pomyślności i dalszych sukcesów w kolejnych etapach edukacji. Uczniowie przekazali swoim starszym koleżankom i kolegom drobne upominki. Następnie ósmoklasiści podziękowali dyrekcji, nauczycielom i rodzicom za trud i serce, życzliwość i wyrozumiałość, wskazywanie właściwych dróg i drogowskazów, dzięki którym doszli do tego etapu życia. Po akademii uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną, na której można było zobaczyć, jak zmienili się obecni absolwenci od klasy pierwszej do ósmej. Na koniec pani dyrektor Edyta Mikłusiak wraz z wychowawcą klasy VIII – panią Katarzyną Kulką, wręczyła uczniom nagrody książkowe – dla Pauliny Dziubek, Wojciecha Rzepiszczaka, Eweliny Krzyś, Oliwii Lichosyt-Ogrodny i Justyny Wojtusiak, a na ręce rodziców Wojciecha Rzepiszczaka, przekazano list gratulacyjny, za osiągnięcie wysokich wyników w nauce i wzorowe zachowanie. 

 Katarzyna Kulka