Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefiny i Emila Mików
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Inscenizacja popularnych bajek przygotowana dla przedszkolaków przez grupę wolontariatu „Pomocna dłoń”

Kategoria:

354197421 779794803931469 9030279863307410322 nW dniu 16.06.2023r. dziewczyny z grupy wolontariatu „Pomocna dłoń” przygotowały dla przedszkolaków naszej szkoły inscenizację bajek: „Czerwony Kapturek”, „Jaś i Małgosia” oraz piosenkę połączoną z tańcem „Lisek Łakomczuszek”.

Wolontariuszki przebrały się w postacie bajkowe, aby swoim strojem i odgrywaniem scenek przybliżyć dzieciom czytany przez nie tekst bajki. Przedszkolaki z ogromnym zainteresowaniem oglądały całe przedstawienie przeżywając przygody przedstawianych bohaterów. Oprócz dwóch bajek, uczennice zaprezentowały jeszcze taniec do piosenki „Lisek Łakomczuszek”, który rozruszał małą widownię. Aktorki na zakończenie swoich występów poczęstowały dzieci pysznymi ciasteczkami, które dostały od Czerwonego Kapturka. Dzieci były zachwycone występem starszych koleżanek, z chęcią opowiadały o swoich odczuciach, wrażeniach.

Celem tej akcji było zachęcenie najmłodszych do sięgania po książeczki, motywowania rodziców do czytania im bajek, a być może także do przygotowywania domowych teatrzyków.

Anna Karlak, Beata Pakos