Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefiny i Emila Mików
w Lipnicy Wielkiej

UDZIAŁ PRZEDSZKOLAKÓW W VIII GMINNYM PRZEGLĄDZIE TEATRALNYM DLA ZERÓWEK I PRZEDSZKOLI „SCENA MAŁEGO AKTORA”.

Kategoria:

348690658 778681964042753 755250685024011204 nW dniu 14 czerwca 2023r. przedszkolaki z naszej szkoły wzięły udział w VIII Gminnym Przeglądzie Teatralnym dla Zerówek i Przedszkoli „Scena Małego Aktora”. Tematem przewodnim tegorocznego przeglądu były inscenizacje wierszy. Na scenie zaprezentowała się grupa teatralna z każdej szkoły podstawowej z gminy Lipnica Wielka oraz z Publicznego Przedszkola.

Nasi zerówkowicze przedstawili wiersz J. Tuwima pt. „Rzepka”. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem wcielały się w swoje role, w odpowiednio dobranych strojach odgrywały rzepkę oraz dziadka, babcię, wnuczka, wnuczkę, pieska, kotka, kurkę i myszkę. Przedstawienie zostało nagrodzone gromkimi brawami oraz dyplomem, gratulacjami i słodkimi upominkami od Komisji.

Ocena Komisji dotycząca wszystkich występów została opublikowana na stronie gminy. Cieszymy się z tak pozytywnej recenzji:

Nowatorskie i dynamiczne przedstawienie, połączone z figurami tanecznymi i piosenkami, które stanowiły przerywnik przedstawienia. Piosenki dobrze i dowcipnie dobrane wpływające dodatkowo na atrakcyjność odbioru. Ładne i wyraźnie prezentowane teksty; ciekawym pomysłem jest wykorzystanie wszystkich dzieci jako chóru: oj przydałby się ktoś na przyczepkę; dobre organizacyjnie rozwiązanie przekazywania mikrofonu przez narratorów; zaangażowanie całego zespołu w przedstawienie; piękne i czytelne ułożenie na scenie dzieci.”

Cieszymy się, że po raz kolejny mogliśmy zaprezentować się przed przedszkolakami z innych szkół i przedszkoli, a także podziwiać ich występy.

mgr Anna Karlak, mgr Beata Pakos