WYCIECZKA PRZEDSZKOLAKÓW DO MINI ZOO

347120475 775569651020651 1098202676112908028 nW dniu 6 czerwca 2023 r. najmłodsi uczniowie naszej szkoły udali się na wycieczkę do przydomowego zoo w Spytkowicach.

Podczas zwiedzania dzieci mogły zapoznać się z przeróżnymi zwierzętami gospodarskimi, leśnymi, ale także egzotycznymi. Dużą radość sprawiło przedszkolakom samodzielne karmienie, głaskanie, czy też branie na ręce niektórych zwierząt. Największym zainteresowaniem cieszyły się alpaki, kangur, strusie, pawie, wiewiórki, bażanty, ale także kozy, osioł czy nutrie. Wszystkie zwierzęta były oswojone, więc podchodziły do dzieci
i z zaciekawieniem przyglądały się przybyłym gościom oraz chętnie częstowały się podawanymi im marchewkami.

Na koniec wyprawy czekała na dzieci niespodzianka. Każde z nich mogło przejechać się na koniu. Przedszkolaki z radością zakładały kaski i dumnie prowadziły to dostojne zwierzę po wybiegu.

Dzieci wracały do szkoły pełne wrażeń, bogatsze o nowe doświadczenia i zadowolone ze wspólnie spędzonego czasu.