348678393 1227089904618004 7562284502493695365 nDzień Dziecka co roku wyczekiwany jest z niecierpliwością w naszej szkole. W tym roku odbył się on pod hasłem “Żyj zdrowo”. Była to wspaniała okazja do promocji zdrowego stylu życia, odżywiania i zabaw na świeżym powietrzu, zwłaszcza że pogoda w tym dniu wyjątkowo nas rozpieszczała.

Celebrowanie tego wyjątkowego święta cała społeczność szkoły rozpoczęła od części artystycznej, którą przygotowała klasa 5 pod opieką pani Justyny Kulawiak oraz pani Barbary Brenkus.                                                Wspaniały spektakl profilaktyczny, którego głównym tematem było zdrowe odżywianie, wywołał uśmiech na niejednej zmęczonej już rokiem szkolnym twarzy. Uczniowie dowiedzieli się od głównej bohaterki przedstawienia- najstarszej mieszkanki Lipnicy Wielkiej- co robić, by jak najdłużej cieszyć się dobrym zdrowiem. Po solidnej dawce wiedzy teoretycznej przyszedł czas na ćwiczenia praktyczne. Jedni uczniowie udali się na boisko szkolne, by tam wziąć udział w rozgrywkach sportowych przygotowanych przez nauczyciela wychowania fizycznego- pana Andrzeja Buronia, a drudzy swoje kroki skierowali do szkolnej kawiarenki, gdzie czekały na nich różne zdrowe przekąski, soki oraz owoce i warzywa. Radości w tym dniu nie było końca. Ostatnią godzinę uczniowie spędzili z nauczycielami w szkolnych salach. To był czas przeznaczony na regenerację sił, bo ten wyjątkowy dzień przecież jeszcze się nie kończył. W klasach czekał na uczniów mały, słodki poczęstunek oraz zdrowy sok. To był wspaniały dzień dla wszystkich, zwłaszcza dla najmłodszych.