Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefiny i Emila Mików
w Lipnicy Wielkiej

WARSZTATY ROBIENIA PIZZY

Kategoria:

348698457 6237324866387922 2940431180652783 nW dniu 1 czerwca 2023r. dzieci z oddziałów przedszkolnych naszej szkoły wzięły udział w zajęciach warsztatowych robienia pizzy w restauracji „Szary Wilk”.

Podczas zajęć przedszkolaki dowiedziały się z jakich składników powstaje ciasto, jakie dodatki powinny znaleźć się na pizzy oraz  jak długo i w jakiej temperaturze należy ją wypiekać. Po uzyskaniu wielu cennych informacji dzieci przystąpiły do pracy. Samodzielnie formowały przygotowane ciasto i nakładały wybrane składniki. Na cieście lądowały po kolei: sos pomidorowy, ser, szynka, papryka, czy też cebula. Niektórzy postawili na artystyczny nieład, inni na ciekawe wzory. Tak przygotowane i podpisane pizze trafiły do pieca, a dzieci  w tym czasie otrzymały pudełka, które poskładały oraz pięknie ozdobiły. Po upieczeniu, przedszkolaki  skosztowały swoich kulinarnych dzieł, część natomiast spakowały do pudełek, aby poczęstować najbliższych. 

Zajęcia te sprawiły dzieciom ogromną radość i satysfakcję. Mamy nadzieję, że to nie koniec ich kulinarnych przygód, zwłaszcza, że pizze wyglądały bardzo apetycznie.

Serdecznie dziękujemy właścicielom i pracownikom pizzerii za miłe przyjęcie
i smaczne warsztaty.