Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefiny i Emila Mików
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Pieszy Rajd na Groń Jana Pawła II

Kategoria:

345057419 232895966005084 79637043792823059 n16 maja 2023 roku uczniowie klas IIIa, IIIb oraz IV wraz z opiekunami mieli okazję uczestniczyć w Pieszym Rajdzie na Groń św. Jana Pawła II. Organizatorem  spotkania był Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie. Instytut ten jest samorządową instytucją kultury, którą tworzą Województwo Małopolskie, Gmina Miejska Kraków oraz Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!”. Celem działania Instytutu jest zachowanie i promowanie dziedzictwa, które pozostawił po sobie Ojciec Święty Jan Paweł II oraz dialog między religiami i kulturami.

Śladami niegdyś młodego Karola Wojtyły wspięliśmy się na szczyt Leskowca i Jaworzyny, skąd roztaczają się malownicze widoki na piękne lasy, pasma górskie. W oddali dostrzegliśmy Tatry oraz Babią Górę. Po długiej wędrówce dostaliśmy się na Groń Jana Pawła II, gdzie wzięliśmy udział we Mszy Świętej. Po Eucharystii był czas na odpoczynek, poczęstunek, który zapewnili organizatorzy i nabranie sił na trasę powrotną. Po zakończeniu uroczystości oraz wykonaniu pamiątkowych fotografii, szczęśliwi dotarliśmy do autokaru, który zawiózł nas do Lipnicy. Nieco zmęczeni, ale w doskonałych humorach, powróciliśmy do swoich domów.

                                                                                                                                                             (B. O.)