UDZIAŁ W AKCJI „POLA NADZIEI

345459330 273958838392533 375022695650173109 nW dniu 26 maja 2023 r. wolontariusze z naszej szkoły wzięli udział w Pierwszym Orawskim Finale akcji Pola Nadziei. Głównym  celem tego przedsięwzięcia było promowanie idei opieki hospicyjnej oraz postaw prospołecznych wśród dzieci i młodzieży, a także budzenie wrażliwości na los ciężko chorego człowieka.

Na terenie Orawy osobą odpowiedzialną za promocję i zachęcanie do udziału w akcji jest pani Józefa Kęska, która początkiem roku szkolnego zaszczyciła nas swoją obecnością. Podczas spotkania z uczniami opowiedziała o Fundacji im. Adama Worwy i o jej ogromnych potrzebach. Nasza szkoła nie pozostała obojętna na cierpienie innych i w ramach pomocy grupa wolontariatu zebrała składkę na ten szczytny cel. Podsumowaniem całej akcji był majowy przemarsz z żółtymi żonkilami, balonami, transparentami od Szkoły Podstawowej Nr 1 w Jabłonce do Orawskiego Centrum Kultury, gdzie nastąpił dalszy ciąg uroczystości. W sali widowiskowej powitano wszystkich gości oraz podsumowano całą kampanię. Następnie odbył się koncert na którym zaprezentowali się utalentowani uczniowie wybranych szkół. Nasza grupa wolontariatu „Pomocna Dłoń” przygotowała układ taneczny. Inne szkoły oprócz tańca zaprezentowały umiejętności wokalne i  gry na instrumentach.  Koncert zakończył się wspólnym odśpiewaniem pieśni „Barka”.

Dzięki ofiarności mieszkańców Orawy pozyskano na rehabilitację osób chorych ponad 11 tysięcy złotych. Cieszymy się, że nasi uczniowie tak chętnie , z zaangażowaniem przyłączyli się do tej akcji.

Grupa Wolontariatu „Pomocna Dłoń”