DZIEŃ GODNOŚCI OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ

345595714 784255432987646 6618106244866199454 nDnia 9 maja 2023 r. grupa wolontariatu naszej szkoły „Pomocna Dłoń” wzięła udział w uroczystościach związanych z Dniem Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną połączonych z 60 rocznicą powstania Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, które na terenie Orawy działa już od 26 lat.

Wolontariusze wraz z opiekunem udali się do Orawskiego Centrum Kultury w Jabłonce, gdzie podopieczni Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną koło w Jabłonce „Barka” wystąpili z pięknym i wzruszającym spektaklem „Gdzie mieszka szczęście” oraz zaprezentowali przygotowany wraz z opiekunami taniec. Podopieczni ośrodka opowiedzieli również o sobie, o tym ile szczęścia i wsparcia daje im możliwość pobytu w OREW w Jabłonce.

Celem obchodów tego Dnia jest zwrócenie uwagi społeczeństwa, a zwłaszcza młodych ludzi na problemy i wyzwania, z którymi na co dzień mierzą się osoby z niepełnosprawnością intelektualną. To też wyjątkowa okazja, aby uświadomić sobie jak wiele ludzi potrzebuje naszej pomocy i jak wiele możemy zrobić dla drugiego człowieka.

Wszystkim osobom z niepełnosprawnościami życzymy, aby zawsze towarzyszyła im wiara w przychylność losu i ludzką życzliwość, a otwartość otoczenia była dla nich wsparciem w odkrywaniu i rozwijaniu swoich talentów.

Grupa Wolontariatu „Pomocna Dłoń”