Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefiny i Emila Mików
w Lipnicy Wielkiej

Festiwal zawodów Kraków 2023

Kategoria:

343613448 936980040779638 278959943678434765 nDnia 27 kwietnia uczniowie naszej szkoły, tegoroczni ósmoklasiści i uczniowie klasy VI i VII, uczestniczyli w Festiwalu Zawodów 2023 w hali EXPO w Krakowie. Jest to wydarzenie podsumowujące działania prowadzone z zakresie doradztwa zawodowego w szkole.

Festiwal był podzielony na 10 stref tematycznych, między innymi: rolniczą, elektroniczną, turystyczną, medyczno-społeczną, handlowo-usługową, budowlaną i mundurową. Formuła Festiwalu miała charakter branżowy i polegała na prezentacji zawodów, w których kształcą szkoły zawodowe oraz szkoły ponadpodstawowe. Prezentacje uzupełniały przedstawiane przez małopolskich przedsiębiorców możliwości zatrudnienia w danym zawodzie. Na bez mała stu stoiskach w ramach stref branżowych uczniowie kształcący się zawodowo pokazali swoje profesje. Dzięki ich zaangażowaniu każdy uczeń mógł spróbować swoich sił w dowolnej specjalizacji oraz uzyskać informacje o interesujących go szkołach i zawodach. Uczniowie z zaciekawieniem oglądali profesjonalnie przygotowane pokazy i urządzenia. Prowadzili też rozmowy, głównie z uczniami szkół średnich.

W ramach wycieczki uczniowie udali się również do kina Cinema City Bonarka, w celu obejrzenia filmu pt. „Kot w butach”, który opowiadał o tolerancji, przyjaźni i miłości ponad wszystko. Film dostarczył młodzieży wiele pozytywnych emocji.