Żywa lekcja historii

DSC02020Uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w niecodziennej żywej lekcji historii, jaka miała miejsce w sali Domu Ludowego15 lutego 2016 roku.

Tematem lekcji prowadzonej przez AGENCJĘ ARKONA była: „Szlachta i Husaria w XVII w.”. W trakcie lekcji uczniowie mieli okazję zobaczyć ubiory, zwyczaje chłopstwa i szlachty oraz zbroje rycerskie i uzbrojenie w Polsce w XVII wieku. Widowisko zawierało m.in. scenki historyczne z udziałem publiczności. Dzieci przebierały się w suknie, żupany, zbroję husarską, a także mieli możliwość zdobyć siedemnastowieczne monety w konkursie wiedzy historycznej, mającym miejsce po pokazie. Punktem kulminacyjnym programu był wystrzał z siedemnastowiecznej strzelby, zwanej „Batorówką”.

Nasza szkolna brać z zapałem uczestniczyła w widowisku, a ilość zdobytych monet świadczy o tym, że egzamin z zakresu wiedzy o szlachcie i husarii siedemnastowiecznej został zaliczony.

Krystyna Kuliga

DSC02001