Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefiny i Emila Mików
w Lipnicy Wielkiej

Międzynarodowy Dzień Ziemi

Kategoria:

343296533 571471928414890 8965470677375740282 n22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi.  Jego głównym celem jest zwiększenie świadomości społecznej na temat zagrożeń, które stoją przed naszą planetą oraz promowanie działań na rzecz ochrony środowiska.

Z tej okazji kl. IV przygotowała inscenizację na temat ochrony przyrody; uczniowie wskazali jak segregować odpady śmieci, a następnie kl. VI zaprezentowała pokaz mody ekologicznej z surowców wtórnych. Uczniowie wykazali się niezwykłą kreatywnością. Tego dnia wszyscy uczniowie klas 0-VIII przyszli ubrani na zielono i niebiesko. Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci wszystkich, którzy włączyli się w obchody Dnia Ziemi i dzięki temu dzieci i młodzież zrozumiały, że każdy człowiek  jest zależny od jednej i tej samej Ziemi, dlatego musimy o nią dbać niezależnie od tego kim jesteśmy oraz ile mamy lat.

Katarzyna Kulka