KONKURS RECYTATORSKI „WIOSNO, ACH TO TY”

336219266 552602936855876 3728210896209848642 nW dniu 3 kwietnia 2023 r. w oddziałach przedszkolnych naszej szkoły odbył się konkurs recytatorski pt. „Wiosno, ach to Ty” zorganizowany przez panią Annę Karlak oraz panią Beatę Pakos, natomiast w skład jury weszły: pani Jadwiga Oskwarek oraz pani Barbara Omylak.

Celem konkursu było popularyzowanie poezji dziecięcej, rozwijanie zdolności recytatorskich, zainteresowanie dzieci poezją, zachęcanie do występów na scenie, prezentacja umiejętności dzieci, a także uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze.

W konkursie wzięło udział 12 przedszkolaków, w tym trzech czterolatków, trzech pięciolatków i sześciu sześciolatków. Dzieci nauczyły się i zaprezentowały wybrany przez siebie wiersz o tematyce wiosennej. Były wierszyki o kwiatkach, ptaszkach, biedronkach, motylkach, słoneczku - słowem o kwitnącej, radosnej wiośnie. Komisja konkursowa dokonała oceny wszystkich występów i wyłoniła zwycięzców. Każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom oraz nagrodę z rąk pani dyrektor Edyty Mikłusiak.  Zwycięzcom zostały wręczone książki, koszulki na jajka i bańki mydlane. Dziewczynkom z wyróżnieniem wręczono książeczki.

Konkurs dostarczył dzieciom wielu wrażeń i przeżyć, a przede wszystkim dobrej zabawy i atrakcyjnych nagród.

A.K, B.P.