Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefiny i Emila Mików
w Lipnicy Wielkiej

Działania Szkolnego Koła Wolontariatu „Pomocna dłoń”

Kategoria:

336418982 536708708396434 1127053870434485750 nW okresie Wielkiego Postu zostało zorganizowanych kilka akcji charytatywnych, które zakończyły się dużym sukcesem

  1. Zbiórka fantów na licytację dla naszej podopiecznej Leny Cholewy.

Od kilku już lat pomagamy w leczeniu i rehabilitacji dziewczynki, która zmaga się
z wrodzoną deformacją podudzi i stóp (obustronnym brakiem kości piszczelowych). W tym roku zorganizowaliśmy zbiórkę fantów: ubrań, butów, plecaków, zabawek, biżuterii
z przeznaczeniem na licytację. I tym razem nasza społeczność szkolna nie zawiodła. Uczniowie chętnie przynosili rzeczy, które w większości były nowe lub zadbane. Dziewczynka wraz z rodzicami osobiście przyjechała do naszej szkoły po odbiór fantów i podziękowała za wsparcie i pomoc. Dochód ze sprzedaży tych rzeczy zasilił zbiórkę „Wanna dla Leny” dostępną w serwisie pomagam.pl.

Cieszymy się, że poprzez dołożenie naszej cegiełki przyczyniamy się do tego, że dziewczynka może chodzić i stara się żyć jak inne dzieci. Lenkę czeka jeszcze długa rehabilitacja, więc będzie możliwość kontynuowania pomocy.

  1. Świąteczne kartki dobroczynne.

W ramach akcji wielkopostnych nasi wolontariusze zaangażowali się w sprzedaż Świątecznych Kartek Wielkanocnych zaprojektowanych i przysłanych do naszej szkoły przez Stowarzyszenie Sursum Corda. Uczniowie rozwiesili plakaty i zachęcali swoich kolegów do wsparcia potrzebujących. Nasza społeczność szkolna i tym razem nie zawiodła, kartki sprzedały się w krótkim czasie, a całkowity dochód  ze sprzedaży, czyli 162 zł, został przekazany na pomoc chorym i niepełnosprawnym objętym opieką programu Chcepomagac.org. Za zaangażowanie w kampanię charytatywną „Świąteczne Kartki Dobroczynne” szkoła otrzymała pisemne podziękowanie.

  1. Jałmużna Wielkopostna.

W okresie Wielkiego Postu szkoła włączyła się w zbiórkę na rzecz Polskiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie Koło w Jabłonce „BARKA”. Jest to Ośrodek Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczy, który wspiera rozwój i edukację dzieci, młodzież i dorosłych z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu głębokim, a także z niepełnosprawnościami sprzężonymi. Wolontariusze w każdy piątek zbierali datki do wykonanej przez siebie skrzynki. Uczniowie i nauczyciele chętnie wsparli tą inicjatywę. Uzyskaną kwotę 560 zł i świąteczne życzenia dzieci wraz z opiekunami Szkolnego Koła Wolontariatu przekazali na ręce dyrektora OREW pani Katarzyny Zachwiei. Uczniowie zwiedzili ośrodek, spotkali się z podopiecznymi Stowarzyszenia, a także mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach z dogoterapii.

  1. Palma Wielkanocna.

W okresie Wielkiego Postu, przed Niedzielą Palmową, Szkolne Koło Wolontariatu wraz z Samorządem Uczniowskim wykonało tradycyjną palmę wielkanocną, która została przekazana na licytację dla Stowarzyszenia „Gdzie Dwóch Albo Trzech”. Uczniowie wraz z opiekunami spotkali się po zajęciach szkolnych i wspólnie robili kwiaty z bibuły oraz inne ozdoby, aby upiększyć powstającą palmę. Zwycięzca przekazał 130 zł na rzecz Stowarzyszenia, a palmę odebrał osobiście ze szkoły.

W dalszym ciągu kontynuowana jest zbiórka plastikowych nakrętek, zużytych baterii oraz groszówek. Wolontariusze z naszej szkoły będą też podejmować kolejne wyzwania, gdyż pomoc dawana innym daje naszym uczniom wiele radości i satysfakcji.

PAMIĘTAJMY: DOBRO ZAWSZE ZWYCIĘŻA !