Program profilaktyczny "Bella"

Sorry, you have not enough rights to view this image.W dniu 11.02.2016r. przyjechali do naszej szkoły aktorzy krakowskiego teatru „Moralitet”, którzy zaprezentowali program profilaktyczny pod tytułem ,,Bella''.

Aktorzy zagrali dwie scenki sytuacyjne. W pierwszej głównymi bohaterami byli Bella - nastoletnia uczennica i nauczyciel języka polskiego. Scenka ta opowiadała o spóźniającej się na lekcje Belli, która w trakcie lekcji bawiła się telefonem i nawet nie zauważyła gdy nauczyciel do niej podszedł. W efekcie nauczyciel zabrał jej telefon i zaprosił do odpowiedzi. Zadał jej pytania, na które nie umiała odpowiedzieć i dostała jedynkę. Była to już jej czwarta jedynka, a dopiero był to czwarty dzień nauki po feriach. Druga scenka opowiadała o starszym bracie Belli, który był rozrabiakom i dokuczał swojej koleżance Agnieszce. Agnieszka codziennie dostawała pieniążki od mamy, a starszy brat Belli je zabierał siłą. Dziewczyna się go bardzo bała, bo jej groził pobiciem. Dlatego nikomu o tym nie powiedziała.

Przedstawienie było bardzo pouczające. Wiem na pewno, że jeżeli ktoś nam robi krzywdę albo nas straszy, to trzeba niezwłocznie o tym poinformować osoby dorosłe i na pewno nie wolno trzymać tego w tajemnicy przed rodzicami.

Magdalena Marszałek, klasa trzecia

Sorry, you have not enough rights to view this image.