Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefiny i Emila Mików
w Lipnicy Wielkiej

„Marzanno, Marzanno Ty zimowa panno!

Kategoria:

336693828 432811882385838 2240616596263225948 n„Marzanno, Marzanno Ty zimowa panno!

Ciebie pożegnamy, wiosnę przywitamy!”

W dniu 21 marca przedszkolaki z naszej szkoły świętowały Pierwszy Dzień Wiosny.

Dzieci w tym dniu przyszły ubrane w kolory ustalone wcześniej pomiędzy wszystkimi klasami w szkole. Oddział 0a ubrał się na niebiesko, a oddział 0b na biało. Uroczystości powitania Wiosny rozpoczęły się przeglądem piosenek zorganizowanym na terenie szkoły. Każda klasa przygotowała i przedstawiła wiosenny utwór. Przedszkolaki zaśpiewały wspólnie piosenkę
pt.: „Żartowniś marzec”. Kolejnym etapem były wspólne zabawy podczas których dzieci dowiedziały się o starym zwyczaju topienia Marzanny. Mimo wielu atrakcji najbardziej oczekiwaną częścią dnia było zrobienie owej kukły.  Po jej wykonaniu przedszkolaki radośnie pomaszerowały w wiosennym pochodzie i zgodnie z tradycją dzieci pożegnały Marzannę wysyłając ją do Królowej Zimy.

Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych przedszkolaków sprawiły, że Wiosna wkrótce zawita do nas na dobre.

A.K., B.P.

{gallery)zdjecia/2022_2023/przedszkolakiWiosna{/gallery}