Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefiny i Emila Mików
w Lipnicy Wielkiej

Plastusiowy Pamiętnik

Kategoria:

337899685 672056921342706 6613941905865366129 nW dniu 27 marca br. w Orawskim Centrum Kultury w Jabłonce  najmłodsi uczniowie naszej szkoły mieli możliwość obejrzenia wyjątkowego i ciekawego spektaklu teatralnego pt.: „Plastusiowy Pamiętnik” w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu.

 Dzieci wzięły udział w fascynujących przygodach głównego bohatera,  czyli pajacyka ulepionego z plasteliny przez uczennicę Tosię. Aktorzy znakomicie wcielili się w postacie: Plastusia, łobuza Witka, Tosi, ołówka, stalówki, pędzelka, nożyczek, temperówki, gumki myszki i w zabawny sposób przedstawili ich historię. Przedszkolakom najbardziej podobały nam się sceny z udziałem łobuza Witka, który świetnie tańczył i śpiewał piosenkę o swoich wybrykach. Przedstawienie było bardzo ciekawe i wesołe. Przeniosło ono dzieci się 
w kolorowy świat pełen radości, zabawnych zdarzeń, gdzie wszystko wygląda inaczej
i wszystko jest możliwe.

Dodatkową atrakcją, która wywołała wśród przedszkolaków wiele radości był przejazd autokarem, natomiast podsumowaniem wycieczki było ulepienie własnego Plastusia, którego dzieci zabrały do domu.

Różnorodność zdarzeń, piękna dekoracja i profesjonalna gra aktorów oraz dodatkowe atrakcje na długo pozostaną naszym  przedszkolakom w pamięci.

A.K., B.P.