Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefiny i Emila Mików
w Lipnicy Wielkiej

Klocki LEGO® Education SPIKE™ Essential

Kategoria:

330281787 495000919316529 3134302759289594750 nW naszej szkole odbyły  się lekcje z wykorzystaniem klocków LEGO® Education SPIKE™ Essential. Uczniowie klasy V i VI  pracowali zespołowo wykorzystując metodę pracy projektowej STEAM łączącą: naukę (S), technologię (T), inżynierię (E), sztukę (A) i matematykę (M) w celu budowania kompetencji przyszłości.

Uczniowie podczas 45 minutowej pracy zbudowali wspaniałe modele, chętnie ze sobą współpracowali i zdobyli nowe umiejętności poprzez udział w kreatywnej zabawie.

Klocki LEGO® Education SPIKE™ Essential zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości umożliwiają naszym uczniom rozwijanie kompetencji z zakresu robotyki i programowania, ale również pracy zespołowej i projektowej.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               Katarzyna Wontorczyk